14 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۰۶ ۰۹:۵۸:۱۷
کد مطلب:  seXJrOeI
در گردهمایی تخصصی مدیران مدارس دانش آموزان با نیازهای ویژه:
شاطریان: خاستگاه ابداع بسیاری از وسایل آموزشی و روش های تدریس، مدارس استثنایی می باشد

با حضور معاون آموزش ابتدایی و رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان، گردهمایی تخصصی مدیران مدارس دانش آموزان با نیازهای ویژه، مراکز آموزشی و توانبخشی مشکلات ویژه یادگیری در باشگاه فرهنگیان تبریز برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجانشرقی، محمد شاطریان معاون آموزش ابتدایی با بیان اینکه 70 درصد دانش آموزان آموزش و پرورش استثنایی در مدارس دارای دانش آموزان با نیازهای ویژه دوره های پیش دبستانی و ابتدایی تحصیل می کنند، گفت: آموزش و پرورش عادی در بسیاری از موارد مدیون همکاری های صمیمانه، تعامل مثبت و اثربخش با آموزش و پرورش استثنایی می باشد.

معاون آموزش ابتدایی استان با بیان اینکه خدمات ارزشمندی در مراکز LD به دانش آموزان مدارس عادی ارائه می شود افزود: طرح گسترده سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی دانش آموزان بدو ورود به مدرسه، تست هوش دانش آموزان متقاضی جهش تحصیلی از آن جمله هستند.

وی در مورد تامین کسری نیروهای مدارس استثنایی از مدارس عادی گفت: به مسئولین ذیربط در مناطق و نواحی توصیه شده است در این زمینه همکاری حداکثری را معمول دارند.

شاطریان تصریح کرد: در مورد ارتقاء کیفیت مدیریت آموزشگاهی، برنامه تعالی و تدبیر اجرا می گردد و در حوزه توانمندسازی علمی و حرفه ای معلمان علاوه بر ارائه سیرمطالعاتی به صورت خودآموزی، از طریق برگزاری دوره های آموزشی و همچنین کارگاههای آموزشی اقداماتی در حال انجام است.

معاون آموزش ابتدایی استان  با اشاره به اینکه اجرای شیوه نوین درس پژوهی از جمله برنامه های مهم این حوزه می باشد و در بخش آموزش و پرورش عادی و استثنایی مورد پیگیری است افزود: در بخش دانش آموزی جهت لذت بخش کردن فرایندیاددهی و یادگیری، پروژهای علمی دانش آموزان و تلاش جهت انجام دست ورزی های علمی اجرا می گردد.

وی در پایان خروجی این اقدامات را در افزایش انگیزه تحصیل در دانش آموزان، افزایش انگیزه تدریس در همکاران و ارتقاء رضایت مندی اولیاء دانش آموزان موثر دانست که به عنوان اولویت های کاری آموزش وپرورش استان در سال تحصیلی جاری ابلاغ شده است.

 

به اشتراک بگذارید :