14 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۰۵ ۰۰:۳۸:۰۸
کد مطلب:  30Bfa0gD
رئیس آموزش و پرورش استثنایی آذربایجان شرقی تاکید کرد:
پشتیبانی و توجیه معلمان مدارس روستایی دارای دانش آموز معلول

رئیس آموزش و پرورش استثنایی آذربایجان شرقی تاکید کرد: در خصوص دانش آموزان روستایی کم توان ذهنی که درمدارس عادی تحصیل می کنند گفت: برای سالتحصیلی 96-97 حمایت و پشتیبانی معلمان و جلسات توجیهی ضروری خواهد بود و ورود به این مسئله جدی پیگیری شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، مریم خوشبخت در گردهمایی مدیران مدارس استثنایی استان در باشگاه فرهنگیان تبریز اذعان داشت: تصمیم گیری مغز مدیریت است و تصمیم فرد مساوی با عقل و اندیشه ی او می باشد.تصمیم همراه با عقلانیت نجات بخش است و مشورت، انتخاب تصمیم و توکل بر خدا مراحل تصمیم گیری است.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان ادامه داد: برای مدیریت و تصمیم گیری 4 مرحله و شاخص نیاز است که یکی این است که فرد مدیریت داشته باشد، دیگری شجاعت مدیریت ، توان ریسکی و  ابتکار و خلاقیت از شاخص های دیگر است.

وی با بیان اینکه در زمان بحران هم تصمیم درست مهم است، افزود:  تصمیم سازی درست با پرهیز از شتابزدگی و دوری از هیجان احساسات در لحظه ی بحران تصمیم خوب را منجر می شود.

خوشبخت تصریح کرد: تصمیم گیری درست بر اساس اطلاعات درست است و اطلاعات درست در نتیجه ی خواندن و مطالعه درست بخشنامه ها است.

وی در آستانه ی هفته ی معلم، بر باشکوه برقرار کردن این ایام مخصوصا برای بازنشتگان توصیه کرد.

این مقام مسئول در بحث اردوها برای ماه اردیبهشت تاکید کرد و از پایلوت کردن برخی مدارس برای این برنامه و استفاده از توانمندی های اولیا در این راستا را خواستار شد.

خوشبخت در بحث امتحانات متذکر شد: مرور بر بخشنامه امتحانی و مخصوصا مدارس دارای دانش آموزان تلفیقی برای ضایع نشدن حق دانش اموزان، ارتباط با محل آزمون ضروری است.

وی بر جمع بندی دانش اموزان هم سطح جهت هماهنگی بیشتر و ارتباط موثر معلم بدون هدر رفتن زمان از مدارس معین با هماهنگی مرکز تاکید کرد.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان در خصوص دانش آموزان روستایی کم توان ذهنی که درمدارس عادی تحصیل می کنند گفت: برای سالتحصیلی 96-97 حمایت و پشتیبانی معلمان و جلسات توجیهی ضروری خواهد بود و ورود به این مسئله جدی پیگیری شود.

خوشبخت در خصوص طرح خدمات حمایتی بیان داشت: سامانه ی بهداشت طراحی شده و مبالغ از این طریق برای درمان دانش آموزان پرداخت می شود که منوط به وارد کردن درست اطلاعات می باشد و مسئولیت به عهده ی خود مدیر می باشد.

وی به سازماندهی نیرو اشاره کرد و گفت: برگه های ارسالی که پیش بینی مکان و نیرو را تعیین می کند باید در چارچوب سامانه کلاس بندی داشته باشید.

 

 

 

به اشتراک بگذارید :