4 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۰۴ ۲۱:۳۳:۰۹
کد مطلب:  Cnzvn14S
گردهمایی تخصصی مدیران مدارس دانش آموزان با نیازهای ویژه برگزار شد

گردهمایی تخصصی مدیران مدارس دانش آموزان با نیازهای ویژه و مراکز آموزشی و توانبخشی مشکلات ویژه یادگیری استان صبح امروز با حضور معاون آموزش ابتدایی و رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان در باشگاه فرهنگیان تبریز برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی ، محمد شاطریان در ابتدای برنامه با تبریک مبعث پیامبر اکرم(ص) با بیان اینکه 70 درصد دانش آموزان در پیش دبستانی و مقطع ابتدایی تحصیل می کنند، گفت: مدارس استثنایی نیاز دارند همانند مدارس عادی از امکانات آموزشی برابر استفاده نمایند و یشترین خواستگاه روش های تدریس فعال از مدارس استثنایی اطلاق شده است.

معاون آموزش ابتدایی استان با اشاره به رویکرد حمایتی آموزش و پرورش از دانش آموزان استثنایی، مشکل اساسی در چندسال اخیر بحث نیروی انسانی است و با توصیه ای که به معاونان ابتدایی نواحی و مناطق شده در صورت امکان می توانید از مدارس عادی نیز نیروی تخصصی برای این بخش جذب نمائید.

وی تصریح کرد: در بخش توانمندسازی حرفه ای و علمی 3 برنامه در سه حوزه در نظر گرفته شده که بحث تعالی و تدبیر در بخش مدیریت، ارتقا توانمندی حرفه ای در بخش معلمان که آموزش و پرورش استثنایی قبل از اجرای برنامه نیز استقبال کرده بود و بخش دانش آموزی که با عنوان دست ورزی با ارائه پروژه های آنان از آموخته های خود اجرا می شود.

شاطریان تاکید کرد: اولویت کاری در این سه بخش در تحقق رویکرد سالتحصیلی با عنوان افزایش رضایتمندی اولیا، دانش اموزان و معلمان بالا می رود.

گفتنی است در این مراسم دانش آموزان استثنایی با اجرای زیبای سرود و همچنین دو دانش آموز روشندل با شعر خوانی بسیار زیبا روح و طروات خاصی به مراسم بخشیدند.

 

به اشتراک بگذارید :