14 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۰۴ ۲۱:۲۸:۳۹
کد مطلب:  O7dLuxSv
معاون آموزش ابتدایی آموزش وپرورش آذربایجانشرقی خبر داد:
برگزاری جشن شکرگزاری روخوانی قرآن در بیش از 3300 مدرسه ابتدایی استان

صبح امروز و با حضور مسولان آموزش وپرورش استان و سایر مسئولین، جشن شکرگزاری کسب مهارت روخوانی قرآن ویژه دانش آموزان پایه سوم ابتدایی در مدرسه فرزانگان ناحیه چهار تبریز برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجانشرقی، محمد شاطریان با بیان اینکه قرآن تنها ماده درسی است که دو جشن آموزش و کسب مهارت برای آن برگزار می شود، افزود:جشن آغاز آموزش قرآن برای دانش آموزان پایه اول ابتدایی در اول مهر ماه و جشن کسب مهارت خواندن برای دانش آموزان پایه سوم ابتدایی در پایان سال تحصیلی برگزار می شود.

معاون آموزش ابتدایی آموزش وپرورش آذربایجانشرقی با اشاره به اینکه آموزش و انس دانش آموزان با قرآن و مفاهیم آن از اهداف این دوره است، تصریح کرد: در دوره های اول تا سوم ابتدایی هدف آموزش روخوانی قرآن است و در پایه های چهارم تا ششم ابتدایی هدف آموزش روانخوانی قرآن است.

شاطریان با بیان اینکه جشن شکرگزاری کسب مهارت روخوانی قرآن در بیش از 3300 مدرسه دوره ابتدایی استان در برگزار می شود، افزود: بیش از 55 هزار دانش آموز پایه سوم ابتدایی آذربایجانشرقی این جشن را می گیرند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش وپرورش آذربایجانشرقی افزود: در دوره پیش دبستانی نیز واحد کار انس با قرآن داریم و نوآموزان در قالب شعر، سرود، نمایش خلاق، کاردستی، قصه، بازی، نقاشی، بحث و گفت ‌وگو، مشاهده، آزمایش و ... با مفاهیم قرآنی آشنا می شوند.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه 4 تبریز در این مراسم نقش معلمان در آموزش قرآن را مهم عنوان کرد و گفت:  بر اساس حدیث شریف، بهترین افراد کسانی هستند که قرآن را یاد بگیرد و به دیگران یاد دهد.

احمد رضالو ضمن تبریک عید مبعث ادامه داد: پیامبر اکرم (ص) اسوه اخلاق و تربیت است چرا که از اعراب بادیه نشین، انسان های با فضیلت ساخت.

گفتنی است در پایان مراسم از چند نفر از دانش آموزان حافظ کل و چند جز قرآن  استان توسط مسئولین آذربایجانشرقی تجلیل شد.

به اشتراک بگذارید :