4 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۰۴ ۲۱:۲۱:۴۹
کد مطلب:  hATRN6eZ
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی خبر داد:
رقابت 3 هزار دانش آموز دختر و پسر در مسابقات فرهنگی وهنری استان

معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی از رقابت سه هزار دانش آموز دختر و پسر در سی و پنجمین دوره مسابقات فرهنگی وهنری استان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجانشرقی، طاهر علمی در حاشیه مراسم افتتاحیه سی و پنجمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری دانش آموزان استان گفت: مرحله آموزشگاهی با حضور 720 هزار اثر با ثبت در سامانه همگام با استقبال بی نظیری مواجه بود به طوری که می توان گفت 100 درصد دانش آموزان آثار فرهنگی و هنری خود را شرکت داده بودند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد: سامانه همگام با ارائه 33 برنامه تعبیه شده در سیستم، دانش آموزان را با ذوق و علاقه و با اختیار آگاهانه جذب کرد که 19 هزار نفر برای مرحله ی استانی برترین شناخته شدند.

وی تصریح کرد: با توجه به حجم زیاد آثار برتر و نزدیکی امتحانات نمی توانستیم این آثار را در مرحله استانی شرکت دهیم داوری غیرحضوری به مدت 10 روز انجام شد تا گروه های برگزیده به مرحله استانی راه یابند تا به صورت حضوری رقابت نمایند.

علمی ادامه داد: این مسابقات در سی و پنجمین دوره مرحله ی استانی در دو قسمت هنری و فرهنگی با حضور دانش اموزان دختر و پسر به مدت 8 روز برگزار می شود که قسمت فرهنگی شامل رشته های ادبی، پژوهشی، شعر، کتابخوانی، داستان و همچنین فضای مجازی شامل رسانه، وبلاگ نویسی، بازی های الکترونیکی و فیلم کوتاه خواهد بود.

معاون مدیر کل آموزش و پرورش استان اضافه کرد:  بخش هنری نیز در رشته های هنرهای آوایی، هنرهای نمایشی، هنرهای دستی و تجسمی و هنرهای صحنه ای برگزار می شود.

علمی تاکید کرد: استقبال دانش آموزان مخصوصا از مناطق برای امسال بسیار بالا بوده و با توجهی که مسئولان داشته اند و آمادگی دانش آموزان شاهد افزایش سطح کیفی مسابقات و حضور بی نظیر در مرحله کشوری نیز خواهیم بود.

وی اذعان داشت: مسابقات فرهنگی و هنری ذاتا نشاط آور و فرح بخش بوده و هزینه در این مسابقات به همان میزان از آسیب های اجتماعی می کاهد. 

علمی اظهار داشت: این رقابت ها با شرکت سه هزار دانش آموز دختر و پسر از نواحی و مناطق استان به مدت 8 روز در دو قسمت فرهنگی و هنری در مجتمع سینمایی 22 بهمن تبریز برگزار می شود.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش وپرورش استان اذعان داشت: اولین روز رقابت ها با حضور 490 دانش آموز برگزار می شود که از 38 گروه دوره دوم متوسطه بعد از داوری غیرحضوری تنها 18 گروه در حال رقابت هستند و نفرات اول هر رشته به مرحله کشوری راه می باید.

گفتنی است؛ در اولین روز این رقابت ها دختران مقطع متوسطه دوم در رشته های هنرهای آوایی در دو گروه سرودهای محلی و سرودهای تلفیقی و همچنین شعر، داستان و مقالات پژوهشی رقابت خواهند کرد.

 

 

به اشتراک بگذارید :