16 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۰۴ ۱۱:۳۲:۵۸
کد مطلب:  SpNze82p
مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 شهر ری:
نتیجه فرآیند هدایت تحصیلی باید به آگاهانه و آزادانه منجر شود

اولین نشست کمیته هدایت تحصیلی به ریاست مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 شهر ری و با حضور کلیه اعضای کمیته ی هدایت تحصیلی منطقه، در محل اتاق شورا برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش ناحیه شهرستان های استان تهران، اولین نشست کمیته هدایت تحصیلی به ریاست معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 شهر ری، و با حضور معاون آموزش متوسطه، دبیر کمیته هدایت تحصیلی منطقه و دیگر اعضای کمیته ی هدایت تحصیلی منطقه،برگزار شد.

محمد اسدنژاد، مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 شهر ری، ضمن اظهار رضایت از عملکرد کمیته هدایت تحصیلی در سال گذشته، اظهار داشت: کلیه عوامل نقش آفرین در هدایت تحصیلی- شغلی دانش آموزان، اعم از معلم، مدیر، مشاوره، والدین، خود دانش آموز و عوامل ستادی می بایست وظایف خود را به طور دقیق انجام دهند تا نتیجه ی فرآیند هدایت تحصیلی به طراحی مسیر زندگی تحصیلی-شغلی دانش آموزان، با انتخابی آگاهانه و آزادانه، منجر شود.

وی افزود: هدایت تحصیلی – شغلی دقیق و صحیح می تواند دانش آموز را در مسیری قرار دهد که در رشته تحصیلی مورد علاقه و منطبق بر استعدادهایش، علم آموزی کند و در شغل همسو با مدرک و توانایی های علمی و مهارتی اش مشغول به کار شود و از یک شاخه به شاخه دیگر پریدن های تحصیلی و شغلی، که موجب هدر رفت بخش بزرگی از منابع مالی افراد و کشور می شود، ممانعت نماید.

به اشتراک بگذارید :