28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۰۴ ۱۰:۲۷:۴۰
کد مطلب:  itlKtSkE
مدیر آموزش و پرورش قدس در آئین نواخته شدن زنگ سلامت:
زیربنای همه فعالیت های جوامع و انسان های آن به سلامت مربوط می شود

زنگ سلامت به مناسبت هفته سلامت در آموزشگاه دخترانه دانش نیای قدس نواخته شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، زنگ سلامت به مناسبت هفته سلامت در آموزشگاه دخترانه دانش نیا شهرستان قدس نواخته شد.

محمدرضا بهمنش، مدیر آموزش و پرورش شهرستان قدس، ضمن تبریک هفته سلامت گفت: زیربنای همه فعالیت های جوامع و انسان های آن به سلامت مربوط می شود. اگر سلامت و بهداشت در همه ابعاد آن رعایت شود شعار سلامت محقق خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به این امر که دین ما نیز توجه بسیار زیادی به بهداشت و سلامت دارد، افزود: جمله معروف النظافه من الایمان نیز گواهی بر اهمیت بهداشت در اسلام است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان قدس ادامه داد: سلامت بزرگ ترین نعمتی است که در اختیار ما انسان ها قرار گرفته که با هیچ چیز قابل معاوضه و سنجش نیست. به همین خاطر باید بهداشت فردی و اجتماعی در همه ابعاد آن رعایت بشود.

بهمنش با اشاره به این امر که شعار امسال هفته سلامت، زندگی سالم، بانشاط و باامید است که نشان می دهد در کنار سلامت جسمی، سلامت روحی نیز اهمیت زیادی دارد، اظهار داشت: در آموزش و پرورش نیز به موضوع سلامت توجه داریم و سلامت دانش آموزان در الویت ما قرار دارد تا سلامت جسمی و روحی دانش آموزان مان را حفظ کنیم.

مدیر آموزش و پرورش قدس، داشتن رابطه صحیح با اطرافیان و جامعه است مولفه دیگر تحرک بدنی و ورزش را از مؤلفه های نشاط انسان دانسته و تصریح کرد: با اولویت قرار دادن ورزش می توان ضمن سلامت جسمی از افکار نامطلوب دوری کرد.

بهمنش ضمن تأکید بر این امر که تفریح سالم و مسافرت نیز می تواند در نشاط و روحیه انسان موثر باشد، یادآور شد: مؤلفه چهارم نوع تغذیه و مصرف غذاهای سالم است و پیشگیری از بیماری ها نیز از مولفه های مهم است که می توان با پیشگیری از بیماری ها و درمان سریع از گسترش بیماری ها جلوگیری کرد.

بهمنش در پایان در مورد بهداشت روانی گفت: در بعد معنوی نماز و قرآن خواندن می تواند آرامش را ایجاد کند همچنین احترام به والدین و معلم و گذراندن زمانی در طبیعت می تواند در سلامت روانی تاثیر داشته باشد.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به این امر که در موضوع شادی و نشاط دولت ها تا حدی موثر هستند به همین دلیل فرد نباید منتظر جامعه باشد و باید خود دست به کار شود و شادی را به وجود آورد، افزود: : مسائل معنوی در جوانان تا حدودی رو به افول رفته که نتیجه آن خوب نیست، اما با تکیه بر خداوند و آیین صبحگاهی همچون نماز می تواند آرامش را در شروع روز برای خود ایجاد کرد.

بهمنش ادامه داد: عامل دیگر ورزش و تحرک که در جامعه متاسفانه کم شده است و باید روزی 60 دقیقه فعالیت داشته باشیم، همچنین باید تغدیه سالم را جایگزین فست فودها و غذاهای آماده نماییم و باید خواب خوب شبانه ای بین ساعات  8-9 در شب داشته باشیم.

وی در پایان گفت : قدردانی و تشکر از دیگران نیز می تواند انرژی مثبتی به ما و دیگران بدهد.

به اشتراک بگذارید :