16 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۰۳ ۱۳:۳۳:۲۹
کد مطلب:  5clP62S5
وزیر بهداشت در همایش سفیران سلامت در ری:
کشور در جهت پیشرفت نیازمند افراد سالم است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در همایش سفیران سلامت در ری، کشور را در جهت پیشرفت نیازمند افراد سالم دانست.

به گزارش ادارۀ اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، سید حسن قاضی زادۀ هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش و پزشکی، صبح امروز در جمع دانش آموزان شهرستان ری در همایش «سفیران سلامت» ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن سالروز شهادت حضرت موسی کاظم(ع)، گفت: وجود مرقد مطهر حضرت امام رضا (ع) در ایران به عنوان یکی از مهم ترین افتخارات این کشور محسوب می شود.

وی در ادامه با اشاره به این امر که بیماری های واگیر در یکصد سال گذشته، مهم ترین عامل مرگ و میر انسان ها در دنیا بوده است، افزود: امروز دنیا به دلیل پیشرفت علم تفاوت های بسیاری با گذشته دارد و واکسینه شدن انسان ها، آن ها را در مقابل خطرات ناشی از بیماری های واگیر، مصون می سازد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بخشی دیگر از سخنان خود، اضافه وزن و چاقی را از مهم ترین چالش های پیش روی جامعۀ امروز ما برشمرده و در همین راستا ادامه داد: امروز 27 درصد از افراد جامعه به فشار خون مبتلا هستند و بر همین اساس، سکتۀ قلبی به دلیل مصرف بی رویۀ چربی اتفاق می افتد.

این مقام مسئول استفاده از فست فودها و غذاهای نا سالم را از مهم ترین آسیب های سلامت برشمرده که دانش آموزان را تهدید می کند و در ادامه خطاب به دانش آموزان، اظهار داشت: دانش آموزان ما در این سن حتما می بایست از شیر استفاده کنند، چرا که امروز با کاهش آمارهای مرگ و میر ناشی از بیماری های واگیر، سکته بیش از هر چیز افراد جامعه را تهدید می کند.

مقام عالی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دولت تدبیر و امید، کم تحرکی را یکی از مهم ترین آسیب های جدی جامعۀ امروز برشمرده و ضمن ابراز تأسف از این که امروز حدود 80 درصد از دانش آموزان ایرانی کم تحرک هستند، تصریح کرد: این آمار به هیچ روی آمار خوبی نیست و برای درمان این آسیب می بایست حتماً به ورزش و پیاده روی توجهی ویژه صورت گیرد.

قاضی زادۀ هاشمی، خطاب به دانش آموزان سفیر سلامت، با اشاره به این که اگر می خواهیم حرفمان بر روی دیگران اثر داشته باشد، نخست باید از خود شروع کنیم، تأکید کرد: قبل از توصیه کردن هر چیز به دیگران، می بایست آن را باعمل خود نشان دهیم.

وی ضمن تأکید بر این امر که اگر بتوانیم دانش آموزان را از لحاظ سواد بهداشتی بالا ببریم، قطعاً در آینده جامعه ای سالم تر خواهیم داشت، یادآور شد: تغییر رفتار همانند فرهنگ زمان بر است، اما باید تلاش کنیم تا بتوانیم رفتارهای نادرست بهداشتی را تغییر دهیم.

این مقام مسئول در پایان، ضمن تأکید بر عمل کردن به نکات بهداشتی توسط دانش آموزان به عنوان اولین سفیران سلامت در جامعه؛ خاطر نشان کرد: وظیفۀ اصلی دانش آموزان پایبندی به نکات بهداشتی است که می تواند سلامت فرد و جامعه را بهبود بخشد و به یقین باید پذیرفت که کشور در جهت پیشرفت نیازمند افراد سالم است.

به اشتراک بگذارید :