14 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۰۳ ۱۳:۰۶:۴۹
کد مطلب:  VFEC27mo
شاطریان درهمايش وكارگاه آموزشي دوره ی آموزش ابتدايي منطقه سراب گفت:
ارتقاء کیفیت کلاس های چندپایه با افزایش میزان ساعات آموزشی هفتگی

معاون آموزش ابتدايي استان آذربایجان شرقی تاکید کرد: ارتقاء کیفیت کلاس های چندپایه با افزایش میزان ساعات آموزشی هفتگی دانش آموزان و توانمندسازی علمی و حرفه ای معلمان صورت می پذیرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از سراب، همايش وكارگاه آموزشي مقطع آموزش ابتدايي منطقه سراب باحضور معاون آموزش ابتدايي استان در سالن اجتماعات آموزش وپرورش منطقه سراب برگزار شد.

محمدشاطريان در این همایش با اشاره به اهمیت آموزش های پیش دبستانی و دوره حساس رشد مغزی کودکان خردسال تاکید نمود مهارت ارتباط با همسالان، روش های عادتی برای پاسخ دادن و کنترل احساسات با ارائه اموزش های لازم در دوره پیش دبستانی قابل افزایش است. ایشان اظهارکرد: بهترین دوران آموزش، خودتنظیمی، خودکنترلی دوره پیش دبستانی است و تحقیقات نشان داده است آموزش خودکنترلی در روند تحصیلی و شخصی افراد در مراحل بعدی تاثیرات مثبت قابل توجهی دارد.

معاون آموزش ابتدایی استان بر ضرورت استفاده از روش های فعال تدریس، درگیر نمودن فراگیر در فرایند یاددهی و یادگیری علاوه بر ارتقاء کیفیت یادگیری موجب می گردد دانش آموزان از یادگرفتن لذت ببرند و نگرش آنان به مدرسه مثبت گردد، تاکید داشت.

وی در خصوص مسائل و مشکلات ناشی از اجرای نظام 6+3+3 در حوزه های نیروی انسانی و فضاهای آموزشی دوره ابتدایی اشاره نموده و بر ضرورت مدیریت منطقی و کاهش آسیب های آن تاکید کرد.

مطلبی مدیریت آموزش و پرورش سراب در ادامه جلسه از روند اقدامات منطقه در خصوص ارتقائ کیفیت آموزشی ازدادن سیرمطالعاتی و برگزاری مسابقه کتبی بین همکاران گزارشی ارائه نمود.

در ابتدای جلسه یک نفر از مدیرآموزگاران، دونفر از مدیران مدارس دولتی و غیردولتی و نماینده راهبران منطقه از مسائل و مشکلات منطقه سخن گفته و سوالات خود را مطرح کرد.

به اشتراک بگذارید :