14 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۰۳ ۰۸:۳۰:۰۰
کد مطلب:  uVTdebDH
وزیر آموزش و پرورش:
تعمق دقیق در قرآن سعادت بشر را در پی خواهد داشت

آئین افتتاحیه پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم دانش‌آموزان جهان اسلام، با حضور شرکت کنندگان، داوران و جمعی از مسئولین در در مصلی امام خمینی (ره) تهران برگزار شد.

سید فخرالدین احمدی دانش‌آشتیانی، وزیر آموزش و پرورش ضمن تأکید بر تشکیل دبیرخانۀ دائمی مسابقات قرآن در وزارت آموزش و پرورش، گفت: با عنایت خداوند و همت مسئو، در این آئین،لین هر دو سال یکبار این مسابقات در کشورهای مسلمان برگزار می‌شود که دبیرخانه دائمی آن در وزارت آموزش و پرورش ایران خواهد بود.

وزیر آموزش و پرورش قرآن را کتابی آسمانی دانست که راه هدایت و سعادت انسان ها را در خود دارد و بر همین اساس افزود: تعمق دقیق در قرآن سعادت بشر را در پی خواهد داشت.

احمدی دانش‌آشتیانی تعقل و تفکر در آیات قرآن را، ارتقاء دهندۀ بشر از بعد مادی به قرب الهی دانسته و ضمن تأکید بر این امر که قرآن می تواند انسان را به دیدار معبود برساند، ادامه داد: امید آن داریم تا دانش آموزان جهان در این مسابقات بتوانند ضمن آشنایی بیشتر با قرآن کریم، راه سعادت و نیکبختی را طی کنند.

وزیر آموزش و پرورش سعادت دنیا و آخرت را مستلزم تعمق و تدبر در آیات این کتاب الهی برشمرده و ضمن تأکید بر اهمیت فراگیری آموزه های قرآنی برای جوانان، اظهار داشت: جوانانی که بیشتر به تعمق و دقت در مباحث قرآنی بپردازند، به یقین سعادت دنیا و آخرت خود را تضمن می کنند.

وی برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم دانش‌آموزان جهان اسلام رانقطۀ عطفی در انس بیشتر با قرآن دانسته و تصریح کرد: امید است با برگزاری آئین هایی از این دست، انس جوانان با قرآن بیشتر شود.

به اشتراک بگذارید :