11 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۰۳ ۱۲:۴۶:۴۰
کد مطلب:  utPZI4Nk
مدیر آموزش و پرورش دماوند:
موفقیت در آموزش دانش آموزان مستلزم ارتباط دو سویه خانواده ها با اولیای مدرسه است

مدیر آموزش و پرورش دماوند در همایش هفته سلامت این شهرستان گفت: موفقیت در آموزش دانش آموزان زمانی محقق می شود که خانواده ها با اولیای مدرسه رابطه همسو داشته باشند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، همایش هفته سلامت با شعار بهداشت جهانی «بیا با هم صحبت کنیم»، با حضور مدیران، مشاوران، مربیان بهداشت مدارس و مسئولین شهری، آموزش و پرورش، شبکه بهداشت و خیرین سلامت در اردوگاه شهید مصطفی خمینی برگزار شد.

مهرداد پورفتحی، مدیر آموزش و پرورش ن دماوند در این آئین با اشاره به این امر که سلامتی در زندگی انسان از ارزش بالایی برخوردار است و مهم تر از آن حفظ سلامتی و رعایت نکات بهداشتی مرتبط با آن است، گفت: سلامت روان و جسم دو بعد مهم در سلامتی افراد است که هیچ یک بر دیگری برتری ندارند و توجه به هردو بعد لازمه سلامتی کامل است.

وی با بیان شعار سال بهداشت جهانی با موضوع «بیا در مورد افسردگی حرف بزنیم.» به عوامل آسیب زننده به سلامت روان در دنیای امروزی اشاره کرده و افزود: عواملی مانند فضای مجازی، مشغله زیاد افراد، منفی نگری، فرد گرایی، هریک با کاستن روابط بین انسانها در اجتماع و خانواده سبب بروز تنهایی و در نهایت افسردگی و بیماریهای روانی خواهند شد.

مدیر آموزش و پرورش با اشاره به نقش خانواده ها در تربیت فرزندان، بر لزوم توجه به آموزش های خانواده در مدارس تأکید کرده و گفت: زمانی در امر آموزش دانش آموزان موفق می شویم که خانواده ها با اولیای مدرسه رابطه همسو داشته باشند.

به اشتراک بگذارید :