14 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۰۳ ۱۱:۲۹:۳۲
کد مطلب:  UQV17kGz
همزمان با روز زمین پاک برگزار شد
پاک سازی محوطه تالاب بین المللی قوریگل توسط دانش آموزان و مسئولین شهرستان بستان آباد

با حضور مدیر کل حفاظت محیط زیست استان و جمعی از مسئولین شهرستان، مراسم نمادین پاک سازی محوطه تالاب بین المللی قوریگل توسط دانش آموزان و مسئولین آموزش و پرورش این منطقه و دوست داران محیط زیست برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از بستان آباد، قاسمی با اشاره به اینکه تالاب بین المللی قوریگل نقش زیادی در تلطیف آب وهوا و جلوگیری از مشکلات زیست محیطی دارد گفت: بدلیل اهمیت تالاب درروز زمین پاک بصورت نمادین پاک سازی تالاب قوریگل دردستورکار قرارگرفته است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همچنین با بیان اینکه کیسه های پلاستیکی به دلیل غیر قابل تجزیه بودن، یکی از آفت های اصلی وتهدیدهای محیط زیست در کشور است افزود:  بافرهنگ سازی مناسب استفاده از این کیسه ها بجای بسته بندی های پلاستیکی در بین مردم، خسارتهای وارده به طبیعت کاهش یابد .

 فرماندار بستان آباد هم در این مراسم افزایش دست کاری انسان در محیط زیست را خطرناک برشمرد وگفت: بسیاری از مشکلات و بلایایی که دامان انسانها را می گیرد ناشی از همین دست اندازی و تعدی به طبیعت و محیط زیست است.

بدر شکوهی همچنین استفاده از ظرفیت مردم و سازمانهای مردم نهاد در زمینه حفظ و نگهداری و همچنین احیای محیط زیست را بسیار ضروری خواند و ادامه داد: مشکلات زیست محیطی با دستور و بخشنامه قابل حل نیست و باید با فرهنگ سازی و با استفاده از حضور مردم به مقابله بااین آفت هاپرداخت.

گفتنی است در این مراسم تعدادی از دانش آموزان و مسئولین حاضر پسماندها وآشغالهای محوطه تالاب قوریگل را جمع آوری کردند.

به اشتراک بگذارید :