14 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۰۲ ۱۵:۰۲:۰۰
کد مطلب:  kd9FaZF8
جشنواره نوجوان خوارزمی و جابربن حیان منطقه ترکمانچای برگزار شد

علی اکبر سلمانی در بازدید از روند برگزاری و داوری جشنواره نوجوان خوارزمی و جابربن حیان گفت: حضور دانش آموزان در جشنواره نوجوان خوارزمی و جابربن حیان باعث ایجاد حس خود باوری و اعتقاد به کار تیمی می گردد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از ترکمانچای، علی اکبر سلمانی گفت: مرحله منطقه ای جشنواره نوجوان خوارزمی در 6 محور (ادبیات فارسی، مسابقات آزمایشگاهی، پژوهش، زبان انگلیسی، بازارچه و دست سازه) در محل پژوهش سرای خوارزمی برگزار شد. 

رئیس آموزش و پرورش ترکمانچای مهمترین هدف جشنواره  نوجوان خوارزمی را  کیفیت بخشی به فرآیند یاددهی، یادگیری مبتنی بر تدریس پژوهش محور و در عین حال با نشاط در جهت رشد استعدادهای دانش آموزان و تحقق یادگیری پایدار، کاربردی کردن دانش و  ارتباط دادن آن با نیازهای جامعه و موقعیتهای زندگی  دانست.

وی همچنین برگزاری نمایشگاه جشنواره جابربن حیان را فرصت مناسبی برای ايجاد  بستری مناسب جهت شکوفایی استعداد ها و نمایش خلاقیت های دانش آموزان دوره ابتدایی بیان نموده و افزود: حضور دانش آموزان در اينگونه نمايشگاه ها باعث ایجاد حس خود باوری و اعتقاد به کار تیمی می گردد.

 

به اشتراک بگذارید :