14 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۰۲ ۱۵:۰۵:۳۶
کد مطلب:  WwzDyGNe
رئیس شورای آموزش و پرورش شبستر خبر داد:
یک سوم مدارس شهرستان شبستر خیرساز هستند

فرماندار شهرستان شبستر در اولین جلسه شورای آموزش و پرورش در سال جدید گفت: یک سوم مدارس شهرستان شبستر خیرساز هستند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرروش استان آذربایجان شرقی به نقل از شبستر، منصور طالب پور در این جلسه با تبریک پیشاپیش مبعث حضرت رسول اکرم (ص) و تبریک روز معلم گفت: در بخش مرکزی شهرستان شبستر 121 ساختمان آموزشی ومدرسه وجود دارد که یک سوم این مدارس خیرساز هستند.

فرماندار شهرستان شبستر به تعهدات خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار منطقه شبستر در جشنواره خیرین اشاره کرد و اظهار داشت: درمراسم خیرین مدرسه ساز و مدرسه یارمنطقه شبستر در تهران تعداد 27 باب کلاس درس توسط خیرین محترم و نیک اندیش تعهد شده است که بایستی پیگیری این امر تداوم داشته باشد.

وی ادامه داد: در سطح شهرستان شبستر102 مدرسه وجود دارد که از این تعداد 46 مدرسه توسط خیرین ساخته شده که 7 مدرسه از این تعداد در طول 4 گذشته احداث گردیده و 3 مدرسه هم در حال احداث می باشد، همچنین 26 درصد مدارس شهرستان نیاز به تخریب و بازسازی دارد.

رئیس شورای آموزش و پرورش شبستر افزود: 2500 نیروی نظارتی ، بازرسی و..... برای برگزاری هرچه با کیفیت تر انتخابات آمادگی کامل دارند که قریب به 80 درصد این عوامل اجرایی را قشر فرهنگی تشکیل می دهند.

طالب پور در بحث هدایت تحصیلی و انتخاب رشته با بیان اینکه ذائقه ی دانش آموزان در امر انتخاب رشته تغییر پیدا کرده است خاطرنشان کرد: در سال های اخیر اقبال به رشته علوم تجربی بسیار بیشتر شده است و بایستی هرکسی با توجه به استعدادها و شاخص هایی که کسب می کند در رشته ی مورد علاقه خود ادامه تحصیل دهد.

حجت الاسلام والمسلمین محمدزاده هم در این جلسه ضمن تسلیت فرارسیدن سالروز شهادت حضرت امام موسی کاظم(ع) گفت: تمامی پیشرفت ها در جامعه هم از بعد ایمان و تقوا و هم ازبعد سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی حاصل زحمات معلم در جامعه است و اگر معلمین آگاه در جامعه وجود نداشته باشد جامعه از پیشرفت باز خواهد ماند.

امام جمعه شهرستان شبستر عنوان کرد: مشارکت معلمان در مسائل مختلف جامعه خصوصا بحث تربیتی از مهم ترین مباحث و از مطالبات مقام معظم رهبری است که در کنار آموزش بایستی به بحث تربیتی نیز پرداخته شود.

وی پایان نقش نیروی جوان در پیشرفت جامعه را مهم دانست و تصریح کرد: وجود نیروی جوان و متخصص در جامعه برای پیشرفت آن بسیار مهم است و باید جوانانی تربیت کنیم که ادامه دهنده راه شهدا و امام امت باشند.

به اشتراک بگذارید :