4 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۰۲ ۱۴:۲۴:۱۲
کد مطلب:  2ZMym778
دانش آموز تکواندوکار میانه ای قهرمان آسیا شد

تکواندوکار نوجوان میانه ای با قهرمانی در مسابقه های آسیایی مدال طلای این مسابقه ها را به گردن آویخت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از میانه، حامد اصغری تکواندو کار تیم ملی ایران اعزامی به مسابقه های قهرمانی نوجوانان آسیا 'قزاقستان -2017' موفق به کسب مدال طلای این مسابقات شد.
نهمین دوره مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا با حضور 246 تکواندوکار از 22 کشور آسیایی از صبح روز چهارشنبه در مجتمع ورزشی 'آتی‌راو' قزاقستان آغاز و پس از سه روز به پایان  رسید.
اصغری در دیدار فینال وزن 51- کیلوگرم نهمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا نوجوانان، با شکست هوگوپوش کره‌ای بر سکوی قهرمانی ایستاد.
روز پنجشنبه و در دومین روز این رقابت‌ها تکواندوکاران اوزان 51- و 55- و 68- و 73- کیلوگرم در گروه پسران و اوزان 46-، 49- و 52- کیلوگرم در گروه دختران بر روی شیاپ‌چانگ رفتند که حامد اصغری، ابراهیم صفری، احمد رضا مختاری، محمد حسین یزدانی، زهرا علیزاده، دنیا محمدی و ستاره چابکی به عنوان نمایندگان کشورمان بودند.
حامد اصغری تکواندوکار وزن 51- کیلوگرم کشورمان برای کسب عنوان قهرمانی، ابتدا «شوخروخ تورسونبوئو» از ازبکستان را با نتیجه 35 بر 17 برد، سپس «آمل ابراگیمو» از تاجیکستان را 33 بر 3 شکست داد، در مرحله نیمه نهایی نیز به مصاف «محمد التمیمی» تکواندوکار اردنی رفت و نتیجه را 5 بر 3 به نفع خود به پایان رساند و به مرحله فینال راه پیدا کرد.
اصغری در فینال این مسابقات به مبارزه با «مین جی کیم» از کره‌جنوبی پرداخت و با پیروزی و نتیجه 22 بر 2 سکوی قهرمانی وزن 51- کیلوگرم را به نام ایران ثبت کرد.
گفتنی است هیات تکواندو استان آذربایجان شرقی به افتخار تمامی قهرمانان مدال آور عرصه های المپیکی، جهانی و آسیایی استان، بنر عکس این عزیزان را طراحی و روز پنجشنبه 31 فروردین از آن رونمایی کرد.

 

به اشتراک بگذارید :