4 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۰۲ ۱۳:۴۷:۰۰
کد مطلب:  iEV95cLN
مراسم آغازین هفته سلامت با شعار" زندگی سالم و با نشاط و امید" در تبریز;
پاشایی: پایه ارتقاء نظام سلامت در نظام آموزشی گذاشته شده است

صبح امروز، مراسم آغازین هفته ی سلامت با شعار" زندگی سالم و با نشاط و امید" با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان و رئیس علوم پزشکی تبریز در مدرسه ی دخترانه خیام برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از ناحیه 3 تبریز، جعفر پاشایی در مراسم افتتاحیه هفته ی سلامت در مدرسه ی دخترانه ی خیام ناحیه 3 تبریز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ی جان باختگان حادثه سیل عجب شیر و آذرشهر، اذعان داشت: هفته ی سلامت بعنوان هفته ی نمادین مقارن با بهترین ماه سال یعنی اردیبهشت تلنگری است بر یاد نعمت سلامت و تلاش بر حفظ آن چرا که انسان سالم متولد می شود و با خود ودیعه ای بنام مراقبت از جان و روح را برعهده دارد.

مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی بیان کرد: در تعالیم اسلامی سلامت و امنیت بعنوان نعمات کم یاب و حیاتی تلقی شده اند و با توجه به اینکه در عصر حاضر سلامت سرمایه ای ناپایدار محسوب می شود و ممکن است سلامت محیط زیست، ایمنی و کار و ... را بازتولید کند باید اقداماتی انجام دهیم تا بازتولید توسعه پایدار نیز اتفاق بیافتد.

وی سلامتی را به سهام سرمایه ای در بازار که دائما در حال نوسان می باشد، تشبیه کرده و افزود: پایه ارتقاء نظام سلامت در نظام آموزشی گذاشته شده است و علت آن این است که سلامت روحی، روانی و بهداشتی با تلفیق باهم در این مجموعه اتفاق می افتد.

پاشایی با اشاره به یکی از بندهای شعار سالتحصیلی جدید با عنوان تامین آرامش روانی دانش آموزان، تصریح کرد: بهترین رسانا در حوزه ی سلامت دانش آموزان هستند و سرمایه گذاری در این بخش سلامت جامعه را تضمین می کند.

این مقام مسئول یادآور شد: در سه سال اخیر امید، نشاط، آرامش و شادابی در جامعه با استقرار نظام جامع سلامت و خدمات ویژه و کاهش هزینه ها صورت گرفته است و این نقطه قوت بسیار بزرگ برای سلامت جامعه محسوب می شود.

وی در خصوص مدارس مروج سلامت و اقداماتی که در آموزش و پرورش استان انجام شده سخن گفته و افزود: معاینات منظم دانش آموزان، ارتقاء بهداشت و پوشش سالم دانش آموزان، تامین ویتامین های مورد نیاز، مقابله با بیماری های واگیردار حاصل تعامل سازنده ی آموزش و پرورش و علوم پزشکی بوده است.

به اشتراک بگذارید :