14 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۰۱ ۱۲:۰۸:۳۷
کد مطلب:  vdhmSFQB
معاون حقوقی وامور مجلس وزیر آموزش وپرورش:
حل مشکلات مدارس سیل زده اخیر جزو اولویت اساسی وزارت است

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش وپرورش در بازدید از مناطق سیل زده استان آذربایجانشرقی گفت: حل مشکلات فضا وتجهیز مدارس سیل زده یکی از دغدغه های مجموعه مسئولین بالادستی وزارت است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی؛ یوسف نجفی به نیابت ازمقام عالی وزارت ضمن ابراز همدردی و ابلاغ پیام تسلیت وزیر به خانواده های داغدار وآسیب دیده سیل اخیر گفت: با اعتبار اختصاص داده شده، مشکلات مدارس سیل زده در کمترین زمان ممکن حل خواهد شد.

معاون حقوقی وامور مجلس وزارت آموزش وپرورش با بیان اینکه کلاس پایتخت تربیت است، تصریح کرد:  ماموریت اصلی دستگاه تعلیم وتربیت کشور، بحث پرورش استعدادهای بالقوه و به فعلیت رساندن آن در کلاسهای درسی است.

این مقام مسئول در وزارتخانه با اشاره به اینکه یکی دیگر از رسالت های آموزش وپرورش فرهنگ سازی است افزود: اخلاق، تربیت، مهارت، علم، نحوه اجتماعی شدن و شکل گیری شخصیت و..همه در کلاسهای درسی اتفاق می افتد واین نشانگر نقش بی بدیل دستگاه تعلیم وتربیت در کشور است.

وی با اشاره به اینکه تکریم مقام وشان فرهنگیان در دولت تدبیر و امید بیشتر از گذشته بوده است،افزود: در این راستا با تلاش مجموعه وزارت، میانگین حقوق فرهنگیان از 1 میلیون و دویست هزار تومان در سال 92 به 2 میلیون ودویست هزار تومان در سال 96 رسیده است.

نجفی با اشاره به اینکه آموزش وپرورش بنیان توسعه است،خاطر نشان ساخت: در برنامه ششم توسعه و در بودجه سال 96 نگاه ویژه ای به آموزش پرورش شده و شاهد تحول اساسی در دستگاه تعلیم وتربیت در آینده نزدیک خواهیم بود.

جعفرپاشایی در ادامه ضمن عرض تسلیت و ابراز همدردی با بازماندگان حاثه سیل اخیرگفت: متاسفانه در این حادثه دردناک 9 نفر از دانش آموزان استان جان باختند که 3 نفر آنها از شهرستان عجبشیر و6 نفر دیگر از شهرستان آذرشهر بودند.

مدیرکل آموزش وپرورش آذربایجانشرقی تاکید کرد: حضور رئیس جمهور و سایر مسئولین کشوری و استانی در حادثه سیل اخیراستان، نشانگر همدلی و همراهی دولت تدبیر وامید با ملت ایران در تمامی صحنه هاست.

پاشایی از احداث یک مدرسه شش کلاسه در شهرستان آذرشهر و یک مدرسه شش کلاسه دیگر در شهرستان عجبشیر بنام درگذشتگان حاثه سیل اخیر خبر داد و افزود: این مدارس با همکاری ادارات کل آموزش و پرورش و نوسازی وتجهیز مدارس استان در کمترین زمان ممکن ساخته خواهد شد.

گفتنی است که در این سفر یک روزه معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش وپرورش از مدارس حضرت رقیه(س)،فاطمیه روستای قراغیل و فرهنگ تیمورلو گوگان و مدارس دین و دانش،کوثر روستای خانیان و شفق روستای چنار شهرستان عجبشیر بازدید بعمل آورده و از نزدیک در جریان مشکلات مدارس سیل زده قرار گرفت.

به اشتراک بگذارید :