23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۳۰ ۰۹:۵۲:۵۸
کد مطلب:  nevVWceg
در آموزش و پرورش دماوند :
جشن تکلیف 700 دانش آموز دختر پایه سوم برگزار شد

700 دانش آموز دختر پایه سوم ابتدایی شهرستان دماوند ، اولین روز عبادت و بندگی در برابر خداوند متعال را با حضور مسئولین ، امام جمعه شهرستان دماوند جشن گرفتند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به نقل از دماوند ، 700 دانش آموز دختر پایه سوم ابتدایی شهرستان دماوند ، اولین روز عبادت و بندگی در برابر خداوند متعال را با حضور مسئولین ، امام جمعه شهرستان دماوند جشن گرفتند.

 

پورفتحی مدیر آموزش و پرورش شهرستان دماوند گفت : جشن تکلیف ، تحول بزرگی در طول زندگی هر فرد محسوب می شود ، تحولی که مسیر و سبک زندگی انسان را دگرگون می کند .

 

وی افزود : چه خوب است این تحول با شناخت و آگاهی صورت پذیرد ، و آموزش و پرورش و خانواده ها نقش موثری در جریان این شناخت دارند.

 

این مقام مسئول تصریح کرد : جشن تکلیف ، اجازه و فرصت شکرگزاری  و انجام فرایض دینی است که خداوند در سنین نه سالگی و پانزده سالگی ، به دختران و پسران داده است و  هر سال جشن باشکوه تکلیف برای دانش آموزان پایه سوم و هشتم برگزار می گردد.

 

 مدیر آموزش و پرورش شهرستان دماوند ، ضمن تأکید بر نحوه برگزاری و کیفیت برنامه ها ، خاطرنشان کرد : در این جشن تلاش بر این بود تا با دعوت از گزوه هنری واستفاده از زبان ساده و درقالب نمایش های عروسکی ،مفاهیم اسلامی و شعائر دینی در محیط شاد به دانش آموزان انتقال یافته و این روز مهم در خاطر دانش آموزان ماندگار شود   .

به اشتراک بگذارید :