20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۳۰ ۰۸:۴۷:۲۲
کد مطلب:  PSeAT2gz
معاون سیاسی استاندار درهمايش دانش آموزي"مشق مشاركت" :
معلمان و دانش آموزان نقش مهمي در فرهنگ سازي مشاركت دارند

برگزاري همايش دانش آموزي"مشق مشاركت" به همت آموزش و پرورش ستاد انتخابات استان

معاون سياسي و اجتماعي استانداري تهران با اشاره به اهميت برگزاري همايش "مشق مشاركت" تاكيد كرد: بسياري از پديده هاي مهم فرهنگي با مشاركت معلمان و دانش آموزان محقق مي شود .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش  شهرتهران ،همایش یک روزه "مشق مشاركت" با تلاش اداره آموزش و پرورش شهر تهران ، اداره آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و كميته اطلاع رساني ستاد انتخابات استان تهران و با حضور مدیران کل آموزش و پرورش شهر و شهرستان های استان تهران ، همچنین معاون سیاسی اجتماعی استانداری تهران و مدیران مناطق آموزش و پرورش در سالن همایش های امام علی (ع) تهران برگزار شد.

سيد شهاب الدين چاوشي در حاشيه اين همايش در جمع خبرنگاران با بيان اينكه انتخابات ميثاقي ملي است گفت: حضور گسترده مردم در انتخابات موجب تقويت بنيان هاي اجتماعي،اقتصادي،سياسي و امنيتي در كشور مي شود.

وي با اشاره به اهميت برگزاري همايش "مشق مشاركت" تاكيد كرد: بسياري از پديده هاي مهم فرهنگي با مشاركت معلمان و دانش آموزان محقق مي شود.

چاوشي ادامه داد: اگر امروز با توجه به تاكيدات مقام معظم رهبري به دنبال تقويت امنيت ملي و ثبات سياسي از طريق افزايش مشاركت مردم هستيم ،لازم است آحاد مردم را به اهميت حضورشان آگاه سازيم.

معاون سياسي و اجتماعي استانداري تهران با اشاره به اينكه نقش دانش آموزان در فرهنگ سازي ها از جمله آموزش فرهنگ ترافيك در جامعه اثر گذار بوده است تصريح كرد:‌اگر بتوانيم دانش آموزان را با موضوع نقش راي  در جامعه آشنا كنيم در صيانت از ارزش هاي نظام و مشاركت سياسي گسترده مردم اثر گذاشته و عزت و سربلندي كشور را در پي دارد.

وي در ادامه به حضور بيش از سه هزار داوطلب براي ثبت نام انتخابات شوراي شهر تهران،ري و شميرانات اشاره كرد و افزود: امسال با افزايش 18 درصدي داوطلبان براي ثبت نام در انتخابات شوراي شهرستان هاي استان تهران نسبت به دوره گذشته مواجه بوديم.

چاوشي گفت: گروه هاي مختلف مردم براي نامزدي انتخابات با علاقه حضور يافتند و كار هيات هاي اجرايي هم براي بررسي و تشخيص افراد واجد شرايط آغاز شده است .

رييس ستاد انتخابات استان تهران در پايان عنوان كرد: با توجه به رعايت الزامات حقوق شهروندي به جز افرادي كه محكوميت مسلم داشتند و صلاحيت آنها براي شوراها تاييد نشد، اكثر افراد مورد تاييد قرار گرفتند و افرادي كه نسبت به عدم تاييد صلاحيت شان اعتراض دارند از دوم ارديبهشت ماه يه مدت يك هفته مي توانند درخواست تجديد نظر خود را ارايه دهند.

گفتني است،این همایش در آستانه برگزاری انتخابات به منظور آموزش مشارکت های اجتماعی به دانش آموزان برگزار شده است.در این همایش 410 دانش آموز حضور داشتند که برخی از آنان رای اولی هستند .

به اشتراک بگذارید :