23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۲۹ ۰۸:۴۲:۱۰
کد مطلب:  41imTmqv
معاون سیاسی-اجتماعی استانداری تهران در همایش دانش آموزی «مشق مشاركت»:
آشنایی دانش اموزان با مشارکت سیاسی، عزت و سربلندی کشور را در پی خواهد داشت

معاون سیاسی-اجتماعی استانداری تهران در همایش دانش آموزی «مشق مشاركت» که به همت آموزش و پرورش و كمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان برگزار شد، معلمان و دانش آموزان را دارای نقشی مهم در فرهنگ سازی مشاركت دانسته و گفت: آشنایی دانش اموزان با مشارکت سیاسی، عزت و سربلندی کشور را در پی خواهد داشت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، همایش یک روزه «مشق مشاركت» در آستانه برگزاری انتخابات به منظور آموزش مشارکت های اجتماعی به دانش آموزان، به همت ادارات کل آموزش و پرورش شهر تهران و شهرستان های استان تهران و همچنین كمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان تهران با حضور معاون سیاسی اجتماعی استانداری تهران، مدیران مجموعه ها و زیر مجموعه های آموزش و پرورش کل آموزش و پرورش شهر و شهرستان های استان تهران و با مشارکت بیش از 400 دانش آموز رأی اولی در سالن همایش های امام علی (ع) تهران برگزار شد.

سید شهاب الدین چاوشی، معاون سیاسی- انتظامی استانداری تهران در این همایش، ضمن تأکید بر اهمیت ضرورت تفهمیم معنای مشارکت در دانش آموزان توسط آموزش و پرورش، گفت: حضور گسترده مردم در انتخابات موجب تقویت بنیان های جتماعی،اقتصادی،سیاسی و امنیتی در كشور می شود.

معاون سیاسی-اجتماعی استانداری تهران، معلمان و دانش آموزان را دارای نقشی مهم در فرهنگ سازی مشاركت دانسته و گفت: آشنایی دانش اموزان با مشارکت سیاسی، عزت و سربلندی کشور را در پی خواهد داشت.

چاوشی ضمن تحسین وجود علاقه و انگیزه در میان گروه های مختلف مردم برای حضور به عنوان نامزد در این انتخابات، اظهار داشت: فعالیت های هیئات های اجرایی وزارت کشور برای بررسی و تشخیص افراد واجد شرایط آغاز شده و در این راستا، با توجه به رعایت الزامات حقوق شهروندی به جز افرادی كه محكومیت مسلم داشتند و صلاحیت آنها برای شوراها تایید نشد، اكثر افراد مورد تأیید قرار گرفتند.

این مقام مسئول در گوشه ای دیگر از اظهارات خود، ضمن اشاره به این که در انتخابات پیش رو بیش از 3 هزار نفر داوطلب برای ثبت نام انتخابات شورای شهر تهران، ری و شمیرانات ثبت نام کرده اند، ادامه داد: داوطلبان ثبت نام در انتخابات شورای شهرستان های استان تهران با رشدی 18 درصدی نسبت به دورۀ گذشته مواجه بوده است.

وی در ادامه، تحقق بسیاری از پدیده های مهم فرهنگی را منوط به مشاركت معلمان و دانش آموزان دانسته و ضمن تأکید بر این امر که اگر امروز با توجه به تأكیدات مقام معظم رهبری به دنبال تقویت امنیت ملی و ثبات سیاسی از طریق افزایش مشاركت مردم هستیم، لازم است آحاد مردم را به اهمیت حضورشان آگاه سازیم، افزود: همان گونه که نقش دانش آموزان در فرهنگ سازی ها از جمله آموزش فرهنگ ترافیك در جامعه اثر گذار بوده است،‌ اگر بتوانیم دانش آموزان را با موضوع نقش رای  در جامعه آشنا كنیم در صیانت از ارزش های نظام و مشاركت سیاسی گسترده مردم اثر گذاشته و عزت و سربلندی كشور را در پی دارد.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تهران با اشاره به اهمیت برگزاری همایش «مشق مشاركت» تأكید كرد: بسیاری از پدیده های مهم فرهنگی با مشاركت معلمان و دانش آموزان محقق می شود .

وی در پایان تصریح کرد: از دوم اردیبهشت ماه به مدت یک هفته، مراکز مراجع ثبت نام داوطلبان نامزدی در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نسبت به اعتراض این فراد در حوزۀ عدم تایید صلاحیت اقدام خواهند نمود.

 

به اشتراک بگذارید :