23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۲۹ ۰۸:۲۳:۴۹
کد مطلب:  SxHANmZP
با دستور رئيس جمهورو با حضور وزيرآموزش و پرورش:
پروژه "ام اي جي پتروشيمي مرواريد" وابسته به صندوق ذخيره فرهنگيان افتتاح شد

رئيس جمهور عصر روز گذشته در سفر به استان بوشهر، دستور افتتاح يكي از بزرگترين طرح هاي پتروشيمي و صنعتي تاريخ كشور از جمله پروژه "ام اي جي شركت پتروشيمي مرواريد" وابسته به صندوق ذخيره فرهنگيان را صادركرد.

به گزارش مركزاطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از روابط عمومي و امور بين الملل موسسه صندوق ذخيره فرهنگيان، دكتر حسن روحاني از طريق ويديو كنفرانس دستور افتتاح پروژه «ام اي جي شركت پتروشيمي مرواريد» را صادر و همزمان، دكتر فخرالدين دانش آشتياني در محل اين پروژه، از آن پرده برداري كرد.

 

اين گزارش مي افزايد؛ رئيس جمهور ضمن تقدير از تلاش متخصصان، كاركنان و كارگران كشور در زمينه ساخت و بهره برداري از طرح «ام اي جي پتروشيمي مرواريد» و ابراز خرسندي از اين اتفاق مهم، آغاز بهره برداري رسمي از اين پروژه را اعلام كرد.

 

براساس اين گزارش، پروژه «ام اي جي پتروشيمي مرواريد» با حضور وزيرآموزش و پرورش و همراهي مديرعامل و اعضاي هيات مديره صندوق ذخيره فرهنگيان، مديرعامل و اعضاي هيات مديره شركت پتروفرهنگ، مديرعامل، اعضاي هيات مديره و جمعي از مديران، مهندسان و كارگران پتروشيمي مرواريد، رونمايي و بهره برداري رسمي از آن آغاز شد.

 

اين گزارش حاكيست؛ پروژه «ام اي جي پتروشيمي مرواريد» در تاريخ ١٣ دي ١٣٩٤ با تلاش و كوشش مجموعه مديران و كاركنان اين شركت و به دست نيروهاي توانمند و متخصص ايراني و بدون دخالت و نياز به هيچ فرد يا شركت خارجي در مدار توليد قرار گرفت و اولين محصول « منو اتيلن گلايكول» را با بهترين كيفيت توليد كرد.

 

براساس اين گزارش؛ بيش از ٤٦ درصد سهام شركت پتروشيمي مرواريد متعلق به شركت پترو فرهنگ، از شركت هاي تابعه موسسه صندوق ذخيره فرهنگيان مي باشد. ميزان سرمايه گذاري آن ۳۰۰ ميليون دلار است كه به صورت ارزي معادل ۹۰۰ ميليارد تومان مي باشد.

به اشتراک بگذارید :