23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۲۸ ۰۹:۱۲:۱۸
کد مطلب:  rJ9qVpBJ
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
نیروی انسانی مهم ترین ابزار در تحول جامعه است

همایش استانی تبیین شیوه نامۀ هدایت تحصیلی با حضور معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش و مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، مدیران و اعضای ستاد اجرایی هدایت تحصیلی مناطق 21 گانه شهرستان های استان تهران در اردوگاه شهید منتظری شهریار برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، عبدالرضا فولادوند، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، در همایش استانی تبیین شیوه نامۀ هدایت تحصیلی مدیریت و مهندسی نیروی انسانی و توانمند کردن آن ها در عرصه های جدید علم و تکنولوژی را از وظایف مهم دولت ها دانست و ادامه داد: هدایت تحصیلی در میان دانش آموزان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و در حقیقت مهم ترین رویداد زندگی یک دانش آموز است.

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در بخشی دیگر از سخنان خود، تکیه بر مفاهیم مقام مقام معظم رهبری که در شعار سال نهفته است، اظهار داشت: شعار امسال «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» باید مورد تأکید تمامی دستگاه های دست اندرکار قرار گیرد.

این مقام مسئول، هدایت تحصیلی را دارای جایگاهی بسیار ویژه و خاص دانست و تصریح کرد: هدایت تحصیلی می بایست با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری در راستای اقتصاد مقاومتی صورت پذیرد.

فولادوند هدایت تحصیلی را فرآیندی زمان بندی شده دانست و بر همین اساس، تأکید کرد: هدایت تحصیلی می بیاست با برنامه و فرآیندهای زمان بندی شده و تلاش مستمر و جدیت پیگیری شود.

وی در ادامه با اشاره به این که طبیعی است که یک کار بزرگ، مسلماً مشکلات و چالش هایی را در آغاز راه همراه خود دارد، یادآور شد: هرگز نباید منافع شخصی را بر منافع ملی ترجیح داد و این امر به دور از تقوی و انصاف است که تخریب دستاوردهای بزرگ دولت پرداخت.

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، در بخشی دیگر از سخنان خود، با اشاره به این امر که در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش جایگاه صدا و سیما باید کلیدی و محوری تعریف شده است و می بایست در تبیین و تشریح هدایت تحصیلی و شغلی دانش آموزان گام های جدی بردارد، گفت: رشته های مختلف تحصیلی می بایست با برنامه ریزی های مدون در صدا و سیما به اولیای دانش آموزان معرفی گردد و همچنین برنامه های ملی در این زمینه باید از صدا و سیما پخش شود تا اولیای دانش آموزان از آگاهی و دانش بیشتری برخوردار شوند.

این مقام مسئول ضمن تأکید بر جایگاه حساس و سازندۀ اولیای دانش آموزان در آگاهی بخشی در جهت انتخاب رشته و هدایت شغلی و تحصیلی اولیا برای دانش آموزان، افزود: باید از پتانسیل اولیای دانش آموزان در جهت پیشبرد سیاست های آموزش و پرورش استفاده کرد.

فولادوند، عملیاتی کردن بودجه را از دیگر اولویت های مهم آموزش و پرورش دانسته که باید مرود توجه قرار گرفته و در این حوزه اقدام شود و تأکید کرد: مدیر مدرسه مسئول رصد فرآیندهای آموزشی و پرورشی است و باید از قرار دادن کارهای اضافه و بخشنامه های غیر آموزشی و غیر ضروری بر دوش آنها خود داری نمود.

این مقام مسئول با تأکید بر این که هرگز نباید از تشریح عملکرد دولت بیم داشت، یادآور شد: مأموریت معلمی خود را در همه جا به کار می گریم و آرامش موجود در کشور را برای همه بازگو می کنیم.

وی در پایان، ضمن تأکید بر این امر که معلمین هرگز نباید وظیفۀ روشنگری خود را فراموش کنند، تأکید کرد: معلمین سفیر روشنگری هستند و می بایست مردم را به حضور گسترده در انتخابات ترویج کنند.

به اشتراک بگذارید :