23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۲۷ ۱۱:۰۵:۱۵
کد مطلب:  0TKN9bZp
معاون آموزش متوسطۀ اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
می بایست با ترویج مهارت های کاری در میان دانش آموزان چرخ های توسعۀ کشور را به حرکت در آوریم

همایش استانی تبیین شیوه نامۀ هدایت تحصیلی با حضور معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش و مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، مدیران و اعضای ستاد اجرایی هدایت تحصیلی مناطق 21 گانه شهرستان های استان تهران در اردوگاه شهید منتظری شهریار برگزار شد.

به گزارش ادارۀ اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش، میررضا شفیع پور، معاون آموزش متوسطۀ اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در این نشست ضمن ابراز خرسندی از این امر که شهرستان های استان تهران در مناطق واستان های همجوار توفقیات بسیار خوبی را در حوزۀ هدایت تحصیلی داشته است گفت: توفیقات حاصل شده در حوزۀ هدایت تحصیلی نشأت گرفته از تلاش همکاران در مناطق شهرستان های استان تهران است.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به این امر که آزمون های هدایت تحصیلی به صورت هماهنگ در شهرستان های استان تهران برگزار شده است افزود: انسجام بین کمیته های مشاوره و آموزش متوسطه و پرورشی از جملۀ نکات مثبت در این دوره بود.
وی تعیین ظرفت ها در دبیرستان ها و هنرستان ها و محدودۀ ثبت نام ها متناسب با توسعۀ متوازن در این دوره را از مهم ترین ضرورت های پیش روی هدایت تحصیلی برشمرده و با اعلام این  که امسال نیز در هفتۀ مشاغل نمایشگاه های متعددی برگزار خواهد شد ادامه داد: نشر کتاب راهنمای رشته های مهارتی و اطلس مشاغل توانست به شناخت و آگاهی اولیای دانش آموزان کمک شایانی کند.
شفیع پور، در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به این امر که 37 درصد دانش آموزان در رشته های فنی و حرفه ای و 63 درصد از این تعداد نیز در رشته های نظری هدایت تحصیلی شده اند اظهار داشت: ما در استانی هستیم که 18 درصد جمعیت و 38 درصد صنعت کشور را به خود اختصاص داده است و دارای 11 شهرک صنعتی است.
معاون آموزش متوسطۀ اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تصریح کرد: اگر در صدد دستیابی به رشد و تعالی جامعۀ خود هستیم می بایست مدیرانی توسعه یافته و توانمند تربیت کنیم.
شفیع پور در بخشی دیگر از اظهارات خود اشتغال بازار کار و هدایت تحصیلی را دارای ارتباطی مهم و تنگاتنگ دانسته و ضمن تأکید بر آگاهی بخشی به دانش آموزان در این حوزه تأکید کرد: می بایست با ترویج مهارت های کاری در میان دانش آموزان، چرخ های توسعۀ کشور را به حرکت در آوریم.

به اشتراک بگذارید :