23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۲۱ ۱۱:۱۲:۲۵
کد مطلب:  KZNtC6vm
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش خبر داد:
تربیت سالیانه ۳۰۰ هزار نیروی دارای مهارت برای ورودبه چرخه تولید کشور

تربیت سالیانه ۳۰۰ هزار نیروی دارای مهارت برای ورودبه چرخه تولید کشور

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با اشاره به نقش کلیدی تعلیم و تربیت درتحقق شعار «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» گفت: سالیانه ۳۰۰ هزار نیروی با مهارت هنرستانی برای چرخه تولید در کشور تربیت می شوند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی وروابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، علی زرافشان در خصوص نقش آموزش وپرورش در تحقق «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال»، گفت: آموزش و پرورش درجهت تحقق شعارسال،کتاب‌های درسی و مجلات مختلف  از جمله مجلات رشد را با موضوع اقتصاد مقاومتی تهیه و دراختیار مخاطبان قرار می دهد.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش ازآغاز فعالیت هایی برای تحقق بخشیدن به اقتصاد مقاومتی از سال گذشته خبرداد و خاطرنشان کرد: توجه ویژه ای به موضوع کارآفرینی داریم و معتقدیم به جای پرداختن به اقتصاد کارمندی باید به اقتصاد کارآفرینی توجه کنیم.

زرافشان با اشاره به این مطلب که شعار استفاده ازکالاهای ایرانی ازآموزش و پرورش آغاز شده است،ادامه داد؛ اعتقادمان این است که چرخ اقتصاد و تولید  باید در درون کشور فعال شود.

وی با اشاره به فعالیت های مشترک آموزش وپرورش با دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران گفت: در دوره اول متوسطه یک پایش ملی با همکاری این دانشکده کارآفرینی انجام شده است و از بین داوطلبان نیز معلمان کارآفرین شناسایی ومعرفی شده اند.

معاون آموزش متوسطه وزیرآموزش و پرورش فارغ التحصیلان هنرستان ها را سالانه 300 هزارنفر برآورد کرد و افزود: این دانش‌آموزان علاوه برآموزش های نظری، آموزش های مهارتی رانیز پشت سرگذاشته اند وآمادگی ورود به بازارکار رادارند. بنابراین می‌توان گفت سالانه 300 هزار نیروی متخصص از آموزش وپرورش روانه بازارکار می شود.

به اشتراک بگذارید :