23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۲۱ ۱۱:۱۱:۰۲
کد مطلب:  0wC6FbfR
رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش خبر داد:
صدور کارنامه الکترونیکی برای دانش‌آموزان/ استقرار تدریجی "سامانه فارغ‌التحصیلان"

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش آخرین وضعیت راه‌اندازی سامانه جامع دانش آموزی را تشریح کرد و گفت: برای سال جاری در این مرحله استقرار سامانه فارغ‌التحصیلان برای پایه‌های پایین‌تر را دنبال می‌کنیم.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از ايسنا، عبدالرسول عمادی، درباره روند استقرار سامانه جامع دانش آموزی اظهارکرد: اقداماتی که اکنون انجام می‌دهیم فازهای اولیه عملیاتی شدن سامانه جامع دانش آموزی است. در حال حاضر سامانه فارغ التحصیلان را برای فارغ التحصیلی در دوره متوسطه داریم که از سال جاری به پایه‌های پایین تر تعمیم داده می شود و در نهایت تمام زمان تحصیل دانش آموز را دربر می‌گیرد.

 

وی افزود: طرح تجمیع سامانه‌ها در وزارت آموزش و پرورش وجود دارد و نظر وزیر آموزش و پرورش هم همین است، منتها برای عملیای شدن آن گام به گام پیش می‌رویم.

 

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش وپرورش با بیان اینکه تا رسیدن به این هدف زمان نیاز است گفت: قبلا سامانه فاینال یا امتحانات نهایی را داشتیم که اطلاعات در آن جمع آوری و کارنامه فارغ التحصیلی به صورت دستی صادر می‌شد. در انتقال اطلاعات به کارنامه به صورت دستی ممکن بود خطای انسانی رخ دهد، اما اکنون" سامانه الکترونیکی فارغ التحصیلان" اطلاعات را از سامانه فاینال می گیرد و دانش‌آموز را فارغ التحصیل می‌کند.

 

عمادی ادامه داد: سامانه فارغ التحصیلان برای سال 96، به دانش آموختگان پایه های پایین تر تعمیم داده می‌شود، البته هنوز در حال تغییر سیستم و استقرار نظام 3-3-6 هستیم و امسال پایه یازدهم وسال بعد پایه دوازدهم استقرار پيدا مي كند و همپای استقرار سیستم، این سامانه هم تکمیل و صدور کارنامه برای همه پایه‌هاي بتدریج الکترونیکی می‌شود.

به اشتراک بگذارید :