23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۱۶ ۱۳:۳۵:۰۰
کد مطلب:  v26HMM5y
معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران :
حمایت از آموزش کودکان در معرض آسیب از اولویت های مهم معاونت سوادآموزی است

معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران گفت: حمایت از آموزش کودکان در معرض آسیب از اولویت های مهم معاونت سوادآموزی است .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، سعید شهریاری معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با تاکید بر اجرای فرامین حضرت امام خمینی (ره) و مقام عظمای ولایت (مدظله) و همچنین در راستای مصوبات و برنامه های دولت تدبیر و امید در اجرای ریشه کنی بی سوادی اظهار داشت: تدوین واجرای برنامه عمل استانی در چارچوب ریشه کنی بی سوادی با توجه به نتایج سرشماری نفوس و مسکن سال 1395 و داده های پایگاه ثبتی از مهمترین برنامه های این معاونت در سال جدید می باشد.

وی با اشاره به لزوم  مشارکت جدی درانسداد مبادی ورودی بی سوادی تاکید کرد : حمایت و پشتیبانی از آموزش کودکان درمعرض آسیب، عشایر و اتباع خارجی  از اولویت های جدی معاونت سوادآموزی است.

شهریاری ارتقاء توانمندی نیروی انسانی شاغل درپست­های سوادآموزی را ضروری دانست و افزود : معلمان و آموزش دهندگان، مسئولان بخش غیردولتی طرف قرارداد، مدیران مدارس و اعضای کمیته اجرایی مراکز یادگیری محلی با حمایت و پشتیبانی معاونت سوادآموزی در سال جدید مورد آموزش های ویژه قرار خواهند گرفت.

معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ،توسعه کمی وکیفی مراکز یادگیری محلی با استفاده از ظرفیت دستگاهها ، نهادهای مردمی و بخش غیر دولتی را بسیار مهم دانست و تصریح کرد: استفاده از فناوری های  نوین در آموزش و تدریس، توسعه دولت الکترونیک ، به روزآوری سامانه سواد آموزی و تکمیل پایگاه اطلاعات ثبتی سطح سواد از دیگر برنامه های این معاونت در سال 96 می باشد که مقدمات اجرایی آن فراهم گردیده است .

 

 

به اشتراک بگذارید :