23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۱۶ ۱۳:۳۸:۰۸
کد مطلب:  CTOqzpg3
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
بهسازی مدیریت آموزشی از اولویت های مهم معاونت ابتدایی است

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران گفت: بهسازی مدیریت آموزشی از اولویت های مهم معاونت آموزش ابتدایی است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، محمد احسانی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران درتشریح برنامه های معاونت آموزش ابتدایی در سال 96 اظهار داشت: بهسازی مدیریت آموزشی، ارتقا آموزش قران در مدارس ابتدایی ، نظارت بر انتصاب مدیران جدید و تقدیر از مدیران توانمند از جمله برنامه های معاونت آموزش ابتدایی می باشد.

وی با اشاره به ضرورت توانمند سازی حرفه ای آموزگاران از طریق شورای معلمان تاکید کرد: تهیه مجموعه ای از فیلم های سه دقیقه ای کارشناسی شده از تجربیات علمی معلمان در  قالب روش ها  و الگو های فعال تدریس  از جمله برنامه های پیش بینی شده در این معاونت می باشد.

احسانی ، نظارت کلینکی از کلاس درس  با برگزاری همایش ها و جشنواره های استانی ،پروژه های علمی دانش اموزان ،درس پژوهی ، خوانش خلاق و استان شناسی را بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: تولید محتوای آموزشی به منظور افزایش یادگیری و انتقال دانش و یادگیری مادام العمر و تحقق عدالت آموزشی  از مهم ترین اقدامات پیش رو دراین معاونت است.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با تأکید بر توسعه کمی و کیفی پیش دبستانی به ویژه در مناطق روستایی و محروم ،تصریح کرد: جلوگیری از افت تحصیلی و افزایش کیفیت یادگیری در دوره ابتدایی بسیار حائز اهمیت بوده و نیازمند برنامه ریزی جدی در این زمینه است .

این مقام مسئول خاطرنشان کرد : توسعه ی عدالت آموزشی با استفاده از آموزش های با کیفیت در مدارس و مراکز پیش دبستانی، انسداد مبادی بی سوادی و افزایش کیفیت یادگیری در مناطق روستایی، عشایری از دیگر برنامه های جدی این معاونت در سال جدید می باشد .

 

به اشتراک بگذارید :