23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۱۶ ۰۸:۱۹:۲۱
کد مطلب:  4Ig82F9G
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش خبرداد:
حداقل سن براي شركت در آزمون جامع پايان تحصيلات دوره اول متوسطه 18 سال است

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: دانش آموزان 18 سال به بالا از امسال می توانند با گذراندن یک آزمون جامع، مدرک پایان تحصیلات دوره اول متوسطه را دریافت کنند.

به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علی زرافشان با اشاره به خبر برخي رسانه ها با اين مضمون كه «سن شركت در آزمون جامع و دريافت مدرك پايان تحصيلات دوره اول متوسطه 15 سال است»، اظهاركرد: حداقل سن براي شركت در آزمون جامع و دريافت مدرك پايان تحصيلات دوره اول متوسطه 18 سال است.

 

وي تصريح كرد: براساس این آزمون دانش آموزان جا مانده از امتحانات دوره اول متوسطه که شرایط سنی لازم را دارند و فاقد مدرک تحصیلی هستند به جای گذراندن سه آزمون در هر سال، با قبولی در یک آزمون جامع می‌توانند گواهینامه پایان دوره اول متوسطه را دریافت کنند.

 

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش به تغییر روش انتخاب رشته دانش آموزان پایه نهم تحصیلی از امسال اشاره کرده و افزود: این دسته از دانش آموزان می‌توانند از اول تا 15 تیر امسال رشته تحصیلی خود را انتخاب کنند.

 

وي با تأکید بر اینکه 12 رشته تحصیلی برای دانش آموزان در نظر گرفته شده است گفت: دانش آموزان از امسال باید برای ورود به هر رشته تحصیلی یک حداقل نمره را در هر درسی دریافت کنند.

 

زرافشان تصریح کرد: انتخاب رشته دانش آموزان بر خلاف سال تحصیلی گذشته که جنبه تجویزی داشت امسال فقط جنبه توصیه‌ای دارد و دانش آموزان با توجه به علاقه خود می‌توانند در یکی از رشته‌ها ادامه تحصیل دهند.

 

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: حداقل نمره در هر درس برای ورود به هر رشته مشخص شده است و مثلاً برای ورود به رشته ریاضی، دانش آموز باید حداقل نمره 14 را در درس ریاضی کسب کند.

 

وی بيان كرد: مطابق تفاهم نامه جدید وزارت آموزش و پرورش و وزارت صنعت، معدن و تجارت در شهرک‌های صنعتی و در کنار کارخانه‌ها هنرستان‌های کاردانش راه اندازی می شود تا دانش آموزان پس از دانش آموختگی جذب مراکز صنعتی شوند

به اشتراک بگذارید :