19 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۰۹ ۰۶:۲۷:۰۰
کد مطلب:  z5DnozN9
پیام نوروزی وزیر آموزش و پرورش به فرهنگیان کشور
وزیر آموزش و پرورش به مناسبت سال جدید، پیامی خطاب به فرهنگیان کشور صادر کرد

مدرسه بیش از هر جای دیگر، نیازمند دمیدن نسیم نوروزی است

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وزیر آموزش و پرورش در آستانه سال جدید، پیامی خطاب به فرهنگیان کشور صادر کرد. در متن پیام دکتر فخرالدین دانش آشتیانی آمده است:

يا مدبر الليل و النهار

به نام تدبير كننده ي روزگار

نوروز را كه جشن نكو داشت همه ي نو شدن ها و نيكوكاري هاست و امسال نيز مقرون و متبرك به ميلاد خجسته ي بانوي دو عالم و مادر نور و سرور حضرت زهرا (س) است را صميمانه به محضر معلمان شريف ، مديران گرانقدر وكاركنان عزيز دستگاه عظيم تعليم و تربيت كشور تبريك مي گويم و عزت و سربلندي را در سال نو برايتان خواستارم .

به فرمايش نبي مكرم اسلام( ص)، " انسان درسير روزگاران در مسير نسيم هاي بالنده و پرورش دهنده اي قرار مي گيرد كه نبايد خود را از آن محروم سازد " ؛ و يكي از آن ايام ، بهاران است كه هم پرورش دهنده ي طبيعت و هم رشد دهنده ي انديشه و انسانيت است و به تعبير اميرمومنان علي (ع) " انسان، جهاني بزرگ است " ؛ بنابراين در اين نوزايي و نوشوندگي، حتما بايد تحولي ژرف تر و عميق تر از طبيعت بيابد .

بي گمان يكي از عرصه ها و پهنه هايي كه اين دگرگوني ها مي تواند در آن نمود يابد، " مدرسه " است كه بيش از هرجاي ديگر، نيازمند دميدن اين نسيم نوروزي است و اينجانب خاضعانه براي تحقق اين تحولات، دست نياز به سوي شما كه خواهان انديشه اي نو وفرصت هايي بديع و آينده اي سرشاراز اميد و نشاط هستيد، دراز مي كنم .

ما به گفتمان ملّي براي اعتلاي آموزش و پرورش نيازمنديم تا درآن مدرسه، مبناي توسعه به شمارآيد و معلم هويت و منزلتي تازه يابد و دانش آموز مهم ترين سرمايه ي ملّي محسوب شود .

بنابراين از تمامي كنشگران و نقش آفرينان نظام تعليم و تربيت مي خواهم كه به يُمنِ اين ايام خجسته و اعياد مبارك ، آموزش و پرورش را در نوروزي شدن و نوشوندگي مددرسان باشند .

اميداورم خداوند مدبّر و مهربان كه دگرگون كننده ي حال و احو ال همگان است، همه ي ما را در راه اعتلاي نظام تعليم و تربيت و تعالي نظام جمهوري اسلامي ايران مورد عنايت قراردهد .

به اشتراک بگذارید :