23 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۰۲ ۱۶:۵۹:۵۳
کد مطلب:  byAD3fu0
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش قم :
خدمتگزاری به زائرین عزیز و رضایتمندی مسافرین نوروزی هدف همکاران آموزش و پرورش استان قم است

معاون پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان قم با تبریک سال 96 هجری شمسی گفت : سخنان مقام معظم رهبری در آغاز سال جدید در خصوص اقتصاد مقاومتی باید در فعالیت های آموزش و پرورش خود را به خوبی نشان دهد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان قم حمید رضا سوری  در گفتگو با واحد رسانه روابط عمومی آموزش و پرورش استان با بیان این موضوع که خدمت به زائرین شهر کریمه اهل بیت سلام الله علیها توفیقی بی نظیر است افزود: با خدمات درست به زائرین عزیز در ایام تعطیلات و از همین روزهای اولیه سال و تعطیلات نوروزی در ستادها و پایگاه های اسکان رضایتمندی ایشان را مدنظر قراردادیم و سعی شده است در استان قم با ترویج فرهنگ صحیح مصرف و اتکا به محصولات داخلی زمینه  تولید و اشتغال را فراهم نمود.

وی تصریح کرد: آموزش و پرورش به عنوان یک نهاد فرهنگی و نقش آفرین در امر تعلیم و تربیت نقش مهمی در فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی دارد.

سوری تاکید کرد: آموزش و پرورش همیشه پس از سخنان رهبری عزیزدر شروع سال جدید در تحقق فرمایشات معظم له  رهنمودهایی ارزشمند را پیگیری نموده  و در سال 96 نیزبا اجرای برنامه هایی پیرامون اصلاح الگوی مصرف، بهینه سازی مصرف سوخت و… برنامه هایی را در سطح مدارس به مرحله اجرا خواهد گذاشت و با جدیت بیشتر این مهم را عملی خواهد نمود.

وی اقتصاد مقاومتی را نیازمند اقدام و عمل جدی دانست و ابراز امیدواری کرد: امسال شاهد اقدام و عمل جدی دولت برای اجرای اقتصاد مقاومتی باشیم.

معاون توسعهمدیریت و پشتبانی آموزش و پرورش استان قم با بیان اینکه مقام معظم رهبری  «تولید داخلی»، «ایجاد اشتغال و رفع بیکاری»، «تحرک و رونق اقتصادی و مقابله با رکود» را از مسائل اصلی کشور دانستند افزود : بیان این موارد نشان از آگاهی کامل رهبر فرزانه انقلاب به مشکلات مردم و جامعه است  و راه برون رفت از این مشکلات نیزهمدلی  و همراهی مردم و دولت  و در آموزش و پرورش ترویج سبک زندگی ایرانی و اسلامی و تاکید بر استفاده از کالاهای داخلی و افزایش رشته های کاربردی فنی و حرفه ای و کار و دانش است.

وی ادامه داد:باید سخنان رهبری عزیز را چراغ راه خود قراردهیم و با جان و دل به آن توجه کنیم چرا که اگر از این منویات حکیمانه غافل شویم مسائل و آسیب های اجتماعی و مشکلات اخلاقی و فرهنگی سیطره خود را بر کشورمان بیشتر خواهد کرد.

سوری در پایان سخنان خود گفت : آموزش و پرورش استان قم توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری را به خوبی لحاظ خواهد نمود و بر این باور است که بیان این شعار وظیفه و رسالت آموزش و پرورش را در انجام کارهای درست اقتصادی سنگینتر کرده است.

به اشتراک بگذارید :