19 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۲۸ ۰۷:۰۹:۰۰
کد مطلب:  olzrEVEq
به گزارش روابط عمومي و مركز اطلاع رساني سازمان آموزش و پرورش استثنايي كشور
تمهيد مقدمات طرح سنجش سلامت جسماني و آمادگي تحصيلي نوآموزان

تمهيد مقدمات طرح سنجش سلامت جسماني و آمادگي تحصيلي نوآموزان بدو ورود به دبستان سال تحصيلي 97-96

به گزارش روابط عمومي و مركز اطلاع رساني سازمان آموزش و پرورش استثنايي كشور ، با توجه به لزوم برنامه ريزي و تمهيد مقدمات اجراي طرح سنجش سلامت جسماني و آمادگي تحصيلي نوآموزان بدو ورود به دبستان و پيش دبستاني در سال آتي ، تا كنون اقدامات زير به عمل آمده است .

   - تشكيل جلسه شوراي سياست گذاري و برنامه ريزي طرح در دفتر معاون محترم وزير و رييس سازمان آموزش و پرورش استثنايي با حضور نمايندگان وزارتخانه هاي آموزش و پرورش و وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشكي  .

- مكاتبه  با ادارات كل آموزش و پرورش استان ها جهت تشكيل ستاد هماهنگي اجراي طرح  به منظور شروع فعاليت پايگاه هاي سنجش از ارديبهشت ماه 96 جهت ارزيابي نوآموزان جامانده ازسنجش سال 95 و شروع رسمي فعاليت پايگاه ها از خرداد ماه سال آينده .

-  تدوين و بازنگري دستورالعمل اجرايي طرح در سال تحصيلي 97-96.

-  ابلاغ اعتبار به ميزان بيش از يك ميليار تومان جهت تمهيد مقدمات راه اندازي پايگاه هاي طرح در استان ها به منظور تامين و نوسازي بخشي از تجهيزات و مايحتاج اوليه پايگاه ها .

- تشكيل جلسات ، انجام مكاتبات و هماهنگي هاي لازم  با بخش هاي درون سازمان و خارج از سازمان مانند معاونت آموزش ابتدايي ،دفتر عشايري ، دفتر مدارس خارج از كشور  و مركز برنامه ريزي نيروي انساني و فناوري اطلاعات جهت بازنگري و فراهم كردن بستر هاي لازم در  سامانه الكترونيكي سنجش به منظور پوشش صد در صدي نوآموزان كل كشور  .

-  مكاتبه با استان ها جهت همكاري حد اكثري معاونين ابتدايي ادارات كل آموزش و پرورش و دانشگاه هاي علوم پزشكي استان ها در ارجاع نوآموزان به پايگاه ها و انجام معاينات پزشكي در پايگاه ها.  

به اشتراک بگذارید :