20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۲۵ ۱۱:۵۹:۴۱
کد مطلب:  6MiEHSak
با حضور فرماندار چاراویماق و مشاور مدیرکل آموزش و پرورش استان در امور بانوان؛
جشن میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و گرامیداشت مقام مادر در چاراویماق برگزار شد

بمناسبت خجسته میلاد با سعادت حضرت فاطمه(س) و روز مادر مراسم جشنی با حضور فرماندار، مشاور مدیر کل آموزش و پرورش در امور بانوان، مسئولین شهرستان و فرهنگیان خانم شهرستان چاراویماق برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از چاراویماق؛ در آستانه فرا رسیدن خجسته میلاد با سعادت انسیه حورا، حضرت فاطمه زهرا (س) و روز مادر، با حضور فرماندار، مشاور مدیر کل آموزش و پرورش در امور بانوان، مسئولین شهرستان و فرهنگیان خانم شهرستان مراسم جشنی به همین مناسبت در محل سالن ورزشی شهید شفیع زاده شهر قره آغاج برگزار شد.

بلال زاده، فرماندار شهرستان چاراویماق در این مراسم ضمن تبریک این میلاد با برکت و همچنین میلاد معمار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره)، با اشاره به شخصیت والای حضرت زهرا(س)،  گفت: حضرت زهرا(س) بهترین و کاملترین الگو و اسوه برای نه تنها زنان بلکه کلیه انسانها می باشند، ایشان بهترین و برترین مدافع ولایت و همچنین اولین شهید این راه بودند.

فرماندار چاراویماق در ادامه افزود: شرایط و اقتضاعات دنیای کنونی ایجاب می کند که نگاه سنتی و کهنه به مقام و شخصیت زن در جهان تغییر پیدا کند و زنان جامعه اسلامی ما می توانند با تلاش و پشتکار خود و با بهره گیری از زندگی بانوان بزرگ اسلام همچون حضرت زهرا(س) و حضرت زینب(س) در تمامی عرصه ها، خصوصاً عرصه های مدیریتی و تصمیم گیری کلان موفق باشند.

بلال زاده در ادامه افزود: نتیجه تلاش و پشتکار بانوان اعتماد مسئولین را بدنبال دارد و در هر زمانی که به بانوان جامعه اعتماد شده  و مسئولیتی به آنان سپرده شده است در آن مورد شاهد موفقیت بالایی بود ه ایم

در ادامه این مراسم طیبه معرفت، مشاور مدیر کل آموزش و پرورش استان در امور بانوان ضمن تبریک این اعیاد گفت: حضرت زهرا(س) پرورش یافته دامان رسول گرامی اسلام(ص) و این از دلایل رمز خلقت هستی به سبب وجود حضرت زهراست.

مشاور امور بانوان مدیر کل آموزش و پرورش استان در ادامه افزود: نقش عاطفه مادری بالاترین توانمندی در زنان می باشد که نقش بسزایی در تربیت فرزندان می باشد و هیچ چیز دیگری نمی تواند جایگزینی برای آن باشد.

 طیبه معرفت در ادامه با اشاره به اهمیت خانواده و لزوم حفظ حریم آن، تأیید مردان از سوی همسران، توجه مرد خانواده به همسر خود و همچنین عامل تشویق در خانواده را از عوامل مهم تحکیم خانواده و محکم نگه داشتن ستون هایش بر شمرد.

مشاور مدیر کل در پایان: احترام، محبت، اعتماد، صداقت و ابراز علاقه را از موارد تآثیر گذاری خواند که نقش بسزایی در داشتن یک خانواده خوب دارند و خشونت در داخل خانواده و اجتماع را در کنار اعتیاد و طلاق از مشکلات اصلی یک خانواده و جامعه برشمرد.

در ابتدای مراسم علیزاده، مدیر آموزش و پرورش چاراویماق ضمن تبریک این روز خجسته، گفت: حضرت زهرا(س) کاملترین الگو برای تمامی انسانهاست و لحظه لحظه زندگی ایشان از سنین خردسالی تا لحظه شهادت سرشار از درس می باشد.

علیزاده همچنین در ادامه با اشاره به اهمیت مقام مادر افزود:  شأن و مقام مادر به آن اندازه در نزد خداوند متعال بالاست که نگاه کردن به سیمای مادر، همردیف با خواندن قرآن و نگاه به خانه کعبه عبادتست

قرائت قرآن و اجرای سرود ملی بوسیله گروه حاملان قرآن و پرچم، اجرای نمایشی سرود (( مادر)) بوسیله گروه دانش آموزی آوای دستان، اجرای سرود و قرائت مقاله از دیگر بخش های این مراسم بود.

به اشتراک بگذارید :