18 ذیحجه 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۲۵ ۱۱:۳۱:۰۹
کد مطلب:  n0cH1Mgg
نماینده وزیردرامورشاهد وایثارگران وزارت آموزش وپرورش:
وظیفه فرزندان شهدا به ويژه اگر معلم باشند ، بسيار سنگين است

نماینده وزیر در امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش گفت: وظیفه فرزندان شهدا وظیفه ای سنگین است، به خصوص اگر این فرزندان معلم باشند.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان قم، محمدحسین کفراشی دراولین  همایش تجلیل ازهمسران و فرزندان فرهنگی شهدای استان که در باشگاه فرهنگیان استان برگزارشد، با بيان اين كه شهدای ما بنده دنیا نبودند، بلکه خالص برای خدا بودند، اظهاركرد: وقتي کشور مورد تهاجم گسترده بیگانگان قرارگرفت، شهدا در اين امتحان الهی سربلند درآمدند.

نماینده وزیر درامورشاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش تصريح كرد: اولین قدم ترویج فرهنگ ایثاروشهادت، حفظ ترویج این فرهنگ دربین خودایثارگران وخانواده های معظم شهداست .

وی با تاكيد بر اين كه برترین مرگ، شهادت در راه خداست، افزود: مردانگی، عقلانیت و تدین، سه رکن اصلي زندگی شهدا بوده است .

کفراشی گفت: شهدا را باید همیشه درکارهای خود ناظردید و مسیر آن ها را نباید فراموش کرد ، زيرا راه آنها، راه حضرت امام  حسین علیه السلام بود.

وی با تاكيد بر اين كه با یاد شهدای عزیز باید فرهنگ ایثار و شهادت را ترویج داد، افزود: بیش از150 هزارایثارگرشاغل ، 28 هزارجانباز، 15 الی 16 هزارفرزند شهید، 2300 همسرشهید، 16 هزار برادروخواهرشهید و4500 آزاده و230 هزارشهید عزت و افتخاری بزرگ برای کشورماست .

کفراشی با تاكيد بر اين كه شهادت قله ایثاراست و برای رسیدن به شهادت باید بسترایثار فراهم شود، افزود: امروز با عصبانیت و تندخویی نمی توان به ایثار و فداکاری رسید و تربیت افراد حتما باید با گذشت و یادآوری مصداق‌های ایثارصورت گيرد.

نماینده وزیر درامورشاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش افزود: اگر فرزند شهید به فرهنگ ایثار و شهادت بی توجه شود به خون پدرخویش و همسنگران او، خیانت کرده است.

کفراشی افزود: قوانین مربوط به امور شاهد و ایثارگران نباید مورد غفلت قرارگیرد. ماده پنجاه ویک ،حق  قانونی فرزندان، همسران و پدران و مادران عزیز شاهد شاغل است که آموزش و پرورش آن را عملیاتی كرده است .

وی گفت: همه ما وظیفه داریم شرایط آرامش خانواده‌های شهدا بخصوص همسران و فرزندان عزیز شهدارافراهم نماييم.

به اشتراک بگذارید :