18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۲۴ ۱۰:۵۸:۱۰
کد مطلب:  C7DhhJHg
مدیر آموزش و پرورش قدس:
ایجاد فضای پرسش گری موجب رشد اجتماعی دانش آموزان خواهد شد

آیین تجلیل از برگزیدگان شهرستان های شهریار ، قدس و ملارد در مسابقات پرسش مهر ریاست جمهوری در شهرقدس برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به نقل از قدس ، آیین تجلیل از برگزیدگان مسابقات پرسش مهر ریاست جمهوری  با حضورحسین سنجری، معاون پژوهش و برنامه ریزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، محمدرضا بهمنش ،مدیر و شورای معاونین آموزش و پرورش شهرستان قدس ، انجمن اولیا و مربیان شهرستان ، اعضای شورای اسلامی شهر قدس ، فرهنگیان ، دانش آموزان و اولیای برگزیده مسابقه پرسش ریاست جمهوری در شهرستان های شهریار، قدس و ملارد برگزار گردید.

محمدرضا بهمنش مدیر آموزش و پرورش شهرستان قدس ضمن خیرمقدم به برگزیدگان پرسش مهر ریاست جمهوری گفت: ایجاد فضای پرسش گری یکی از حلقه های تربیتی است که موجب رشد اجتماعی دانش آموزان خواهد شد و می تواند قدرت تجزیه و تحلیل و روحیه نقد را در دانش آموزان ایجاد کند که در نتیجه منجر به فرهنگ مطالعه و پژوهش در دانش آموزان می گردد.

وی افزود : در آموزش و پرورش نیز باید محیط کلاس به سمت فضای پرسش گری هدایت کرد و اگر کسی سوال داشت به راحتی بتوان سوال کند و هراسی نداشته باشد و حتی در لایه های بالاتر اجتماع نیز باید مردم بتوانند سوال خود را بپرسند و کسی نیز جواب بدهد تا مراتب رشد سیاسی و اجتماعی همگان را فراهم کنیم .

بهمنش ادامه داد : رییس جمهور ، در پرسش مهر امسال موضوع حساس و مهم خشونت را که گریبان گیر جامعه هست به عنوان سوال مطرح کردند.

این مقام مسئول اظهار داشت : خشونت برای بعضی به عنوان ابزاری برای رسیدن به اهداف فرض شده است و آنها از این طریق مطالبه گری می کنند و در بعضی مواقع به شکل سیل عظیم در حال حرکت است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان قدس تصریح کرد :: برای برون رفت از وضعیت موجود باید از طریق رسانه های گروهی فرهنگ سازی کرد ، باید مهر و محبت را به جامعه برگرداند و آگاهی مردم را در حوزه های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی افزایش داد.

 

 

گفتنی است ،در پایان از برگزیدگان استانی مسابقات پرسش مهر 17 ریاست جمهوری تجلیل شد.

 

 

 

شایان ذکر است 38 اثر از شهرستان قدس ، 16 اثر از شهرستان شهریار و 9 اثر ازشهرستان ملارد در مرحله استانی برگزیده شد.

 

گفتنی است مسابقه پرسش مهر ریاست جمهوری در چهارمرحله  آموزشگاهی ، منطقه ای ، استانی وکشوری برگزار ودوره ابتدایی تا سطح منطقه ، دوره اول متوسطه تا سطح استان و دوره دوم متوسطه تا سطح کشور ادامه پیدا می کند .

به اشتراک بگذارید :