14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۲۴ ۱۱:۰۳:۰۴
کد مطلب:  J8qeyiQv
معاون آموزش ابتدایی آموزش وپرورش آذربایجانشرقی؛
طلایی ترین دوره تعلیم و تربیت، دوره پیش دبستانی است

با حضور معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان جلسه مدیران منطقه تیکمه اش برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از تیکمه داش؛ محمدشاطریان گفت: طلایی ترین دوره تعلیم و تربیت، دوره پیش دبستانی است زیرا شالوده شخصیت کودک در این سنین شكل مي گيرد از طرفی بیشترین میزان اثرپذیری بر فرایند رشد و تکوین قوای ذهنی کودکان در سنین 2 الی 6 سالگی اتفاق می افتد

وی ادامه داد: در این راستا نظام های آموزشی موفق دنیا توجه زیادی به مدت زمان، محتوا، روش های  آموزش و تربیت این دوره مبذول می نمایند.

معاون آموزش ابتدایی استان تصریح کرد: افزایش نرخ پوشش تحصیلی دوره پیش دبستانی در گروه سنی 6 سال از اولویت های اصلی وزارت آموزش و پرورش می باشد.
وی اظهار داشت: استان آذربایجان شرقی در داشتن مدارس کم جمعیت زیر 15 نفر دانش آموز در دوره ابتدایی، جزء سه استان اول کشور می باشد و این امر باعث شده است که امکان تشکیل کلاس پیش دبستانی غیردولتی در این قبیل روستاها مقدور نگردد.

شاطریان در این راستا ادامه داد: با حمایت های خوب وزارت آموزش و پرورش، امسال نوآموزان 6 ساله پیش دبستانی روستاهای کم جمعیت در کنار دانش آموزان کلاس های چندپایه روستایی از خدمات آموزشی و پرورشی دوره پیش دبستانی بهره مند می شوند.

معاون آموزش ابتدایی خاطر نشان کرد: امروزه عبارت ابتدا باید به کودکان فکر کرد و برنامه های آنان را در سر لوحه کار قرار داد جایگاه ویژه ای یافته و آشنا کردن دست اندرکاران تعلیم و تربیت کودک و به خصوص والدین در این سال ها با آراء اندیشمندان و مفاهیم تربیتی از اهمیت روزافزونی برخوردار گشته است.

وی توانمندسازی علمی و حرفه ای معلمان خصوصاٌ با روش درس پژوهی را از جمله برنامه های محوری دوره ابتدایی بر شمرد و امیدوار شد با اجرای این طرح کیفیت آموزشی ارتقاء یابد.

در ادامه نمایشگاه جابربن حیان با حضور معاون آموزش ابتدایی وجمعی از مسئولین افتتاح شد.

رییس آموزش وپرورش تیکمه داش در حاشیه این افتتاح افزود: تحقق اهداف دانشی، مهارتی و نگرشی، آموزش روشهای علمی پژوهشی به دانش آموزان، استفاده از روشهای حل مسئله و مشارکت دانش آموزان در یادگیری از اهداف عمده برگزاری جابربن حیان است.

به اشتراک بگذارید :