18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۲۳ ۱۰:۲۲:۵۰
کد مطلب:  3zwLTld1
مدیرآموزش و پرورش شهرستان دماوند در همایش تجلیل از برگزیدگان پرسش مهر رئیس جمهور :
امنیت در زندگی لازمه توسعه کشورها است

همایش استانی تجلیل از برگزیدگان پرسش مهر رئیس جمهور به میزبانی آموزش و پرورش شهر دماوند با حضور معاون پرورشی شهرستان‌های استان تهران، رئیس شورای شهرستان دماوند، رؤسای ادارات آموزش و پرورش دماوند، رودهن، فیروزکوه، پردیس و جمعی از مدیران برگزیده مدارس این شهرستان‌ها در اردوگاه شهید مصطفی خمینی برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به نقل ازدماوند ،مهرداد پورفتحی مدیر آموزش و پرورش شهرستان دماوند گفت : هفدهمین پرسش مهر رئیس جمهور که خشونت از کجا نشأت گرفته است؟ چگونه عده ای خشونت را می آموزند، در برابر خشونت چگونه باید ایستادگی کرد؟ چگونه می توانیم کشور و جامعه ای داشته باشیم دارای رحمت اسلامی و نبوی و چگونه می توانیم جوامع منطقه مان و جهان را از خشونت برهانیم  ، از مهم ترین موضوعات مطرح شده در سوالات پرسش مهر رییس جمهور بود. 

وی با تبیین نقش امنیت در زندگی بشر ، آن را لازمه توسعه کشورها دانست و گفت  : در زمانی که در اکثر نقاط دنیا  ناامنی و خشونت  موج می زند  ، ضرورت این پرسش دوچندان خواهد بود ، که خوشبختانه با تدبیر مسئولین و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی ، امنیت در کشور  ایران جریان دارد.

مدیرآموزش و پرورش شهرستان دماوند تصریح کرد :  طرح این پرسش در آموزش و پرورش ، با توجه به جمعیت دانش آموزی و تأثیر گذاری آنها در فرهنگ عمومی جامعه ، حائز اهمیت است.

پورفتحی با طرح موضوع حقوق شهروندی ، آموزش و ایجاد فضای مناسب جهت جلسات پرسش و پاسخ در بین دانش آموزان و فرهنگیان را از اهم برنامه های آموزش و پرورش دانست .

 

 

به اشتراک بگذارید :