18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۲۳ ۱۰:۱۶:۴۶
کد مطلب:  a5a8B9nT
مدیر آموزش و پرورش شهرستان پیشوا :
عشایر حافظان هویت و حیثیت بومی این کشورند

جشنواره عشایری در شهرستان پیشوا برگزار شد.

 

 

 

 

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به نقل از پیشوا جشنواره عشایری توسط مرکز غیر دولتی طلوع و با حضور رحیم جهانی مدیر آموزش و پرورش ، تاجیک بخشدار جلیل آباد و جمعی از مسئولان و مردم روستای شترخوار بخش جلیل آباد در آموزشگاه عشایری شهید کریم احمدی برگزار شد.

در این مراسم رحیم جهانی با اشاره به اهمیت فرهنگ و سنت های بومی و محلی منطقه گفت: آشنایی دانش آموزان آینده ساز این مرز و بوم با زندگی کوچ نشینان و عشایری که در این مراسم به نمایش گذاشته شده است یکی از اهداف مهم این جشنواره می باشد تا به رشد اجتماعی و فکری کودکان ما کمک کند.

مدیر آموزش و پرورش پیشوا نقش تاثیر گذار عشایر را بسیار مهم توصیف کرد و افزود:ملت قدرشناس ایران و حافظه تاریخی انقلاب اسلامی ، حماسه های مرزبانان غیور خود را از یاد نخواهند برد.

جهانی تصریح کرد: عشایر حافظان هویت و حیثیت بومی این کشورند و به فرموده امام خمینی (ره) عشایر ذخایر و خزائن این ممکلت هستند.

گفتنی است ،درحاشیه این مراسم با حضور افراد عشایری ، نمایشگاه لباس و موسیقی بومی و محلی وغذاهای محلی و نان سنتی به نمایش گذاشته شده بود.

به اشتراک بگذارید :