18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۲۳ ۱۰:۰۵:۴۲
کد مطلب:  GT4odMew
مدیر اموزش و پرورش ناحیه یک بهارستان:
جشنواره استان شناسی در ناحیه یک بهارستان برگزار شد

مدیر اموزش و پرورش ناحیه یک بهارستان از برگزاری جشنواره استان شناسی در ناحیه یک بهارستان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش شهرستان های استان تهران به نقل از ناحیه یک بهارستان ، لطفی مدیر آموزش و پرورش ناحیه 1 بهارستان در اینباره گفت: جشنواره استان شناسی  به صورت متمرکز و با هدف آشنایی دانش آموزان با فرهنگ و تمدن ایران اسلامی، هویت ملی، فرهنگ غنی،میراث فرهنگی و آداب و رسوم استان آذربایجان شرقی در آموزشگاه حضرت رقیه (س) برگزار شد.

وی افزود: کشور ایران، از ديرباز تا امروز خاستگاه يكي از غني ترين و كهن ترين تمدن هاي جهان بوده و آثار بي شمار و درخشان تمدن و فرهنگ ايراني نيز به گونه هاي مختلف در يك منطقه جغرافيايي پهناور نمايان است .

لطفی با اشاره به تاثير فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی  در سطح جهان تاکید کرد: فرهنگ و جهان بيني پردامنه پويا و توانمند و پرآوازه ايران اسلامي بر فرهنگ و معارف بسياري از اقوام و ملل در ادوار گذشته و هم اكنون ، تاثیر بسزایی داشته و آشنایی دانش آموزان با آداب، رسوم و سنن سایر استان ها یکی از نکاتی است که  آموزش و پرورش می تواند به آن توجه جدی تری نماید.

گفتنی است، جشنواره استان شناسی در دبستان عفتیه و با هدف آشنایی دانش آموزان با فرهنگ، آداب و رسوم استان های اصفهان و فارس  و دبستان شاهد شهید آوینی و با هدف آشنایی دانش آموزان با فرهنگ، آداب و رسوم استان کرمانشاه نیز برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :