23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۱۸ ۰۹:۳۷:۰۰
کد مطلب:  s6Jhr5Lp
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش:
میانگین نمره دانش آموزان کشور 2/5 نمره افزایش یافته است

آیین تجلیل از فعالین و برگزیده گان پروژه مهر شهرستان های استان تهران با حضور معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران،شورای معاونین اداره کل و روسای مناطق 21 گانه شهرستان های استان در سالن معلم شهریار برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، آیین تجلیل از فعالین و برگزیده گان پروژه مهر شهرستان های استان تهران با حضور معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران،شورای معاونین اداره کل و روسای مناطق 21 گانه شهرستان های استان در سالن معلم شهریار برگزار شد.

زرافشان معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش ضمن تقدیر از فعالان شورای پروژه مهر شهرستان های استان تهران گفت: ما باید به سمتی حرکت کنیم که در سه سال آینده پوشش تحصیلی در دوره دوم متوسطه از از 79 درصد به مرز 82 درصد ارتقا یابد.

وی افزود:هدف گذاری دقیق و درست در مباحث آموزشی ارتقا کیفیت آموزش را به همراه خواهد داشت.

زرافشان با اشاره به اینکه با فراگیر شدن پوشش تحصیلی در دوره ابتدایی، تقاضا برای تحصیل در دوره متوسطه اول افزایش پیدا کرده است ، تاکید کرد: آموزش ها در مقطع متوسطه دارای حساسیت های بالایی است  و باید با استفاده از مشاوران قوی و نیروهای توانمند آموزشی در کنار تهیه امکانات و تجهیزات آموزشی به موفقیت دانش آموزان کمک کرد.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه شناسایی استعدادهای برتر و ایجاد فرصت رشد استعدادها در شاخه فنی و حرفه ای و کار دانش از اولویت های حوزه اموزش متوسطه است، تصریح کرد: حدود 700 هزار هنرآموز در هنرستان های کشور در حال تحصیل می باشند که این هنرآموزان در آینده به عنوان نیروی انسانی ماهر و آموزش دیده در جامعه نقش آفرین خواهند بود.

این مقام مسئول در پایان با تقدیر از تلاشهای ارزنده شورای پروزه مهر شهرستان های استان تهران خاطرنشان کرد: استقرار پایه یازدهم و هدایت تحصیلی از اولویت های مهم معاونت آموزش متوسطه در سال تحصیلی آینده می باشد.

 

به اشتراک بگذارید :