22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۱۶ ۱۰:۴۳:۵۹
کد مطلب:  cEsUim1x
مدیر آموزش و پرورش شهرستان قرچک در همایش تجلیل از مربیان و معاونین پرورشی:
توجه ویژه به تربیت دانش آموزان از اهداف اصلی امورتربیتی است

مدیر آموزش و پرورش شهرستان قرچک در همایش تجلیل از مربیان و معاونین پرورشی گفت:مربیان ومعاونین پرورشی در مدارس باید به گونه ای فعالیت های پرورشی را مدیریت نمایند که کلیه دانش آموزان و همکاران در این فعالیت ها نقش فعال ایفا کنند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به نقل ازقرچک،مهدی نیکبخت مدیر آموزش و پرورش شهرستان قرچک در همایش تجلیل از مربیان و معاونین پرورشی  این شهرستان ضمن عرض تسلیت ایام شهادت دخت نبی مکرم اسلام حضرت فاطمه زهرا (س)  وفرا رسیدن هفته امور تربیتی و تربیت اسلامی، گفت: مربیان تربیتی مسئولیتی سنگین را برعهده دارند چون باید بگونه ای عمل کنند که دانش آموز بتواند مدرسه و معلم را مأمنی امن برای خود تلقی کند و بتواند با رابطه ی عاطفی و صمیمی که در بین خود و مربی تربیتی احساس میکند مشکلات سد راه خود که مشکلاتی درونی است و چه بسا در آینده بدلیل عدم بروز تبدیل به یک ناهنجاری اجتماعی شود را ابراز کند.

وی افزود: برنامه ریزی با تکیه بر روشهای نوین پرورشی مبتنی برساحتهای پرورشی به منظور ایجاد فرصتهای مناسب در مدارس، برگزاری واقامه نماز جماعت با مشارکت فعال دانش اموزان وسایر کارکنان مدرسه و تقویت حس مسئولیت پذیری دانش اموزان در برابر خود ودیگران از طریق مشارکت آنان در فعالیت های مختلف بخشی از مهمترین وظایف مربیان و معاونین پرورشی است.

 

نیکبخت تصریح کرد: تربیت یکی از مهمترین اهداف انزال کتب و ارسال رسل است و آموزش و پرورش نیز وقتی در کنار هم قرار می گیرد می تواند جایگاه خود را در امور تربیتی و تربیت اسلامی به منصه ظهور رساند.

 

وی ادامه داد: مربیان ومعاونین پرورشی در مدارس باید به گونه ای فعالیت های پرورشی را مدیریت نمایند که کلیه دانش آموزان و همکاران در این فعالیت ها نقش فعال ایفا کنند.

 

مدیر آموزش و پرورش شهرستان قرچک خاطر نشان ساخت: خانواده،مدرسه و جامعه در رسیدن به یک تربیت خوب تاثیرگذارندو نقش اساسی در آینده را دانش آموزان ایفا می کنند.

 

نیکبخت با بیان سند تحول بنیادین گفت: تربیت ساحت عبادی اعتقادی و مشترکات اخلاق با دینداری مطرح است.

 

این مقام مسئول در خاتمه افزود: فلسفه تشکیل نهاد مقدس امورتربیتی، توجه ویژه به تربیت نسل آینده براساس موازین اسلامی درکنار توجه به بعد آموزشی دانش آموزان بود.

 

 

به اشتراک بگذارید :