26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۱۶ ۰۸:۰۰:۰۰
کد مطلب:  adUahkiC
فرماندار قرچک:
تربیت اسلامی نظام را دربرابر اندیشه های شیطانی غرب محافظت کند

فرماندار قرچک با تبریک فرارسیدن سالروز تأسیس نهاد امور تربیتی و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر گفت : تربیت اسلامی می تواند از نظام در برابر اندیشه های شیطانی جهان غرب محافظت کند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به نقل از قرچک، مسعود مرسل پور در همایش تجلیل از معاونین و مربیان پرورشی مدارس که در کانون ملائک قرچک برگزار شد اهار داشت:

دولت یازدهم با توجه ویژه به حوزه تعلیم و تربیت ومسائل پرورشی ، مدارس و دانشگاه ها را به سمت دین محوری سوق داده است.

وی افزود: سیاست مدبرانه دولت در آموزش و پرورش باعث شده تا بسیاری از آموزه های دینی در جامعه دانش آموزی نهادینه شده و بسیاری از هجمه های فرهنگی و آسیب های اجتماعی که آینده سازان ایران اسلامی را هدف قرار داده بی اثر بماند.

مرسل پور ادامه داد : درخشش دانش آموزان در حوزه های علوم دینی و قرآنی در سال های اخیز مؤید این واقعیت است که بستر سازی مناسبی در مدارس در حوزه مسائل پرورشی صورت گرفته است.

این مقام مسئول گفت: محیط اجتماع، خانواده و مدرسه سه عامل تأثیرگذار بررفتار کودکان و نوجوانان است و همگان می باید با برنامه ریزی و رصد مسائل و مشکلات ، دانش آموزان را در مسیر صحیح هدایت کنند.

فماندار قرچک تصریح کرد: امروز شاهدیم که معلمان و به ویژه مربیان پرورشی با وجود تمامی مشکلات و کمبودها با جدیت در راستای برنامه های وزارت آموزش و پرورش فعالیت کرده و آینده سازان ایران اسلامی را از گزند آسیب ها دور می کنند.

وی افزود : استمرار و بقای هر جامعه مستلزم آن است که مجموعه باورها، ارزش ها، رفتارها، دانش ها و مهارت های آن به نسل جدید انتقال یابد و مهم ترین وسیله این انتقال نیز آموزش و پرورش است .

مرسل پور در پایان خاطرنشان کرد : پاسداری از ارزش های اسلامی و دستاوردهای انقلاب، برنامه ریزی و ایجاد هماهنگی بین عملکرد عوامل تربیتی، توجّه جدی به نقش معلمان در فعالیت های تربیتی و توجه به نقش دانش آموزان در فعالیت های تربیتی از جمله اهداف ستادهای امور تربیتی است.

به اشتراک بگذارید :