27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۱۶ ۰۷:۵۰:۵۴
کد مطلب:  KoSg9GVx
معاون پرورشي و فرهنگي وزير آموزش و پرورش:
دكتر علي شريعتمداري از بنيانگذاران حوزه تربيتي بود

معاون پرورشي و فرهنگي وزير آموزش و پرورش، دكتر علي شريعتمداري را از بنيانگذاران حوزه تربيتي كشور دانست .

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، مهدي فيض در مراسم بررسي انديشه هاي  علمي و تربيتي زنده ياد دكتر علي شريعتمداري، عضو فقيد شوراي عالي انقلاب فرهنگي و استاد برجسته تعليم و تربيت كشور كه در سالن اجتماعات ساختمان شهيد رجايي برگزار شد، اظهاركرد: مرحوم دكتر علي شريعتمداري آثار بزرگي از خود برجاي گذاشت و فعاليت هاي سياسي او يكي از ابعاد اين شخصيت بزرگ بود آن چنان‌كه بايد مورد توجه قرار نگرفت.

 

معاون پرورشي و فرهنگي وزير آموزش و پرورش افزود: مرحوم شريعتمداري به خاطر فعاليت هاي سياسي  پيش از انقلاب اسلامي، توسط رژيم طاغوت ممنوع التدريس و مجبور به ترك وطن شد .

 

وي خاطر نشان كرد: دكتر شريعتمداري كه از ياران حضرت امام خميني (ره) بود، انجمن پيروان اسلام در شيراز را تاسيس كرد و در جريان ملي شدن صنعت نفت نيز به حمايت از آيت الله پرداخت.

 

معاون پرورشي و فرهنگي وزيرآموزش و پرورش پركاري را از ويژگي هاي بارز دكتر شريعتمداري دانست و تصريح كرد: هرگز به خاطر مسئوليت هاي علمي كه داشت، مسئوليت هاي اجرايي را كنار نگذاشت و همواره در عرصه هاي مختلف فرهنگي فعال بود .

 

وي مرحوم شريعتمداري را از بنيانگذاران حوزه تربيتي دانست و افزود: دكتر شريعتمداري با اينكه از نظريه پردازان تربيتي بعداز انقلاب اسلامي بود اما هيچگاه در كتاب هايش زياده گويي نكرد.

 

فيض با اشاره به تاليف 22 جلد كتاب توسط مرحوم شريعتمداري اظهار كرد : آثار برجاي مانده از شريعتمداري ساختارمند است، او هيچ گاه اصول را با راهكار درنياميخت و اين ظرافتي است كه كمتر دربين  نويسندگان شاهد آن هستيم .  

به اشتراک بگذارید :