20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۱۵ ۱۲:۱۱:۰۴
کد مطلب:  JOZImTti
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در ششمین نشست نمایندگان مجلس دانش آموزی:
مجلس دانش آموزی تبلور مردم سالاری در نظام تعلیم و تربیت است

ششمین نشست نمایندگان مجلس دانش آموزی شهرستان های استان تهران با حضور مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در سالن شورای این اداره کل برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به اینکه یکی از اهداف تشکیل مجلس دانش آموزی تمرین دموکراسی است، تاکید کرد:نسل آینده بی شک باید با قوانین ، مقررات و چگونگی اجرای آن آشنایی کامل پیدا کند که در این راستا مجلس دانش اموزی در انعکاس آن در بین دانش آموزان می تواند نقش ارزنده ای ایفا کند.

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش وظیفه دارد تا فضای نقادی را در جامعه توسعه دهد، تصریح کرد: تربیت شهروند پرسشگردر جامعه از اهداف آموزش و پرورش است، که دررسیدن به این هدف ، نمایندگان دانش آموزان بیشتر از هر کسی می توانند تاثیر گذار باشند.

فولادوند در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تلاش در جهت پیشگیری از آسیب های اجتماعی در جامعه گفت:آسیب های اجتماعی منحصر به جامعه ایران نیست و هر جامعه ای که تکنولوژی در آن رشد می یابد با این معضلات نیز روبرو خواهد بود که نیازمند فرهنگ سازی در این زمینه می باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به اقدامات ارزنده دولت تدبیر و امید در راستای مهار آسیب های اجتماعی ، اظهار داشت : در آموزش و پرورش برنامه های مدونی در این زمینه صورت پذیرفته است که نیازمند مشارکت جدی اولیای دانش آموزان ، همکاران فرهنگی و خود دانش آموزان می باشد.

این مقام مسئول، تنها سلاح و موثرترین ابزار در راستای کاهش اثرات آسیب های اجتماعی را آموزش دانست و افزود: اعضای شوراها و مجالس دانش آموزی به عنوان نمایندگان اصلی دانش آموزان در انعکاس مشکلات و نیازهای آنها به مسئولین  نقشی بسیار پررنگ دارند و باید در این زمینه نشست های بیشتری را با مسئولین برگزار نمایند.

 

 

به اشتراک بگذارید :