0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۱۵ ۰۹:۲۹:۳۳
کد مطلب:  ettCvvLK
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
تغییر نگاه معلم و دانش آموز جهت ایجاد تحول در مدارس ضروری است.

جلسه هم اندیشی معاونین آموزشی مناطق به میزبانی شهرستان رودهن برگزار شد.

 

 

 

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، عبدارضا فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ضمن تاكید بر اهداف و راهكار های ارائه شده در سند تحول آموزش و پرورش ،اظهار داشت :سند تحول آموزش و پرورش باید مبنای آموزش باشد و نیاز به تغییر نگاه معلم، دانش آموز و اولیاء جهت ایجاد تحول  در مدارس ضروری  است.

وی افزود : توجه به شایستگی های پایه دانش آموزان ، حركت در جهت پرورش استعداد های آنها و ارزشیابی شایستگی محور در جهت دست یافتن به اهداف آموزشی در مدرسه ضروری است.

 

فولادوند با اشاره به موضوع هایی مانند اجرای مناسب و كیفی هدایت تحصیلی ، جذب منابع انسانی ، توسعه متوازن و برنامه ریزی بهینه ،  آموزشهای فنی و حرفه ای را یكی از شاخصهای دستیابی به اقتصاد مقاومتی و اقتصاد دانش بنیان دانست و افزود : با  معرفی رشته های مختلف و هدایت تحصیلی علمی توسط مشاوران كارآزموده به دانش آموز ، می توان راه را برای ادامه تحصیل موفق و كسب شغل آینده با توجه به استعدادها  هموار نمود.

 

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با تاکید برشاخصهای آموزش درسازمانهای بین المللی مانند یونسكو و آزمون های استانداردی مانند تیمز ، تصریح کرد: آموزش و پرورش از لحاظ  كمی در جایگاه مناسب و در رده كشورهای در حال توسعه در آموزش متوسطه قرار گرفته است  اما نباید نیاز به توجه بیشتر به كیفیت بخشی آموزشی جهت دستیابی به توسعه پایدار و شاخصهای بین المللی آموزش را فراموش کرد.

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: سند تحول و راهكار های آموزشی ارائه شده در آن باید مبنایی برای برنامه ریزان آموزشی باشد.

 

 

 

           

 

 

 

به اشتراک بگذارید :