20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۱۴ ۱۴:۵۸:۳۷
کد مطلب:  l6sxcXhT
مدیر آموزش و پرورش چهاردانگه در آئین گرامیداشت هفته تربیت اسلامی:
تربیت از پیچیده ترین مباحث بشری است

مدیر آموزش و پرورش چهاردانگه در آئین گرامیداشت هفته تربیت اسلامی، گفت: تربیت از پیچیده ترین مباحث بشری بوده و فهم مشترک از آن برای تمام عوامل مدرسه و اولیا ضروری است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، آیین تجلیل از معاونین و مربیان پرورشی و مشاورین مدارس چهاردانگه به مناسبت هفته تربیت اسلامی و روز امور تربیتی در سالن اجتماعات آیت الله هاشمی رفسنجانی مدیریت آموزش و پرورش چهاردانگه برگزار شد.

حنیف نیا در این آئین ضمن تبریک هفته تربیت اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر،تربیت را از پیچیده ترین مباحث بشری و هر جامعه ای دانست.

وی یکی از پیچیدگی های حوزه تربیت را در تغییرات فزاینده و شتابان عصر کنونی با توجه به گسترش ارتباطات و تکنولوژی های نوین دانسته و گفت: بدون تردید مدارس فردای ما و ویژگی های جامعه در سالهای آتی بسیار متفاوت از امروز خواهد بود و بنابراین شناخت صحیح وضع موجود و توسعه حرفه ای مربیان تربیتی در مواجهه با این پدیده های نوظهور که در امر تربیت موثر هستند، بسیار حیاتی می باشد.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عوامل تاثیرگذار در فرایند تربیت دانش آموزان همچون خانواده، مدرسه، همسالان، محیط اجتماعی و شبکه های ارتباطی و مجازی افزود: بر اساس سیاست های مقام عالی وزارت باید از ظرفیت تمامی عوامل مدرسه برای تربیت دانش آموزان بهره بگیریم.

حنیف نیا همچنین از همکاران خود خواست تا در امر تربیت تمامی ساحت های تربیتی را به موازات هم در مدارس مورد توجه قرار دهند.

شایان ذکر است در این آئین با اهدای لوح سپاس و هدایا  از تمامی عوامل پرورشی و مشاورین منطقه و همچنین رتبه های برتر استانی و کشوری پرسش مهر مدیر جمهوری  تجلیل به عمل آمد.

به اشتراک بگذارید :