20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۱۴ ۱۴:۳۸:۲۰
کد مطلب:  dcLy0ofC
مدیر آموزش و پرورش دماوند در همایش انجمن اولیاء و مربیان مدارس:
تحقق اهداف آموزش و پرورش نیازمند مشارکت همه جانبۀ اولیا و مربیان است

مدیر آموزش و پرورش دماوند در همایش انجمن اولیاء و مربیان مدارس این شهرستان گفت: تحقق اهداف آموزش و پرورش نیازمند مشارکت همه جانبۀ اولیا و مربیان است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، همایش اعضای انجمن اولیاء و مربیان مدارس شهرستان دماوند، برگزار شد.

مهرداد پورفتحی، مدیر آموزش و پرورش شهرستان دماوند، در این همایش با اشاره به این امر که آموزش و پرورش با بیشترین ساختمان و فضا، بزرگترین نیروی انسانی و منابع مالی محدود و با اهمیت ترین رسالت و وظیفه که همان تربیت نیروی انسانی جامعه و کشور است بر عهده دارد، گفت تحقق اهداف آموزش و پرورش نیازمند مشارکت همه جانبۀ اولیا و مربیان است.

وی تدریجی و بلند مدت بودن کار تعلیم و تربیت را وجه تمایز حرفه معلمی با دیگر مشاغل دانسته و افزود: این مسئله  کار ارزیابی فعالیت معلمان در تربیت دانش آموزانی که به عنوان نیروی کار وارد جامعه می شوند را سخت و اهمیت لزوم مشارکت را دوچندان خواهد کرد . 

پورفتحی با اشاره به این امر که رابطه اولیای  و مربیان  تعاملی دوطرفه است که هر یک باید به نقش خود عمل کنند تا تعلیم و تربیت واقعی محقق گردد، ادامه داد: معلمان با صلاحیت در مدارس خلاء وجود مادر و پدر را پر نمی کند و وجود والدین توانا نیز نمی تواند جای مدرسه را بگیرد.

این مقام مسئول در پایان بر لزوم توجه ویژه انجمن اولیاء و مربیان مدارس به مسائل آموزشی،اعتقادی، فرهنگی، تغذیه، تربیت بدنی و حمایت مادی و معنوی مدیران در این ابعاد تأکید کرده و از آنها به عنوان بازوان توانمند مدیران مدارس یاد کرد.

به اشتراک بگذارید :