24 ذیقعده 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۱۴ ۱۰:۵۱:۰۹
کد مطلب:  aNU0JWmE
با حضور معاون آموزش ابتدایی وزیر;
نشست مدیران کل آموزش و پرورش قطب یک کشوری در تبریز برگزار شد

صبح امروز نشست مدیران کل آموزش و پرورش قطب یک کشوری و کردستان با حضور معاون آموزش ابتدایی وزیر در محل باشگاه فرهنگیان تبریز برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، جعفر پاشایی در نشست مدیران کل آموزش و پرورش قطب یک کشوری و کردستان با حضور معاون آموزش ابتدایی وزیر در محل باشگاه فرهنگیان تبریز در خصوص آمار دانش آموزان استان های قطب یک کشوری گفت: 700 هزار دانش آموز در آذربایجان شرقی، 580 دانش آموز در آذربایچان غربی، 227هزار در اردبیل، 175 هزار نفر در زنجان،220 هزار نفر در قزوین و 270 هزار نفر در کردستان در حال تحصیل هستند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی گفت: یکی از ماموریت های مهم در حوزه ی ابتدایی پوشش تحصیلی 100 درصدی است و استان های قطب یک کشوری از ابتدای کار به صورت جدی در خصوص پرداختن به دانش آموزان بازمانده از تحصیلی، محتوای تولید الکترونیکی در پیش دبستانی کار کرده اند.

وی با اشاره به توجه به کلاس های کمتر از 6 نفر مخصوصا در مناطق محروم، تجهیز کتابخانه های کلاسی روستایی چندپایه، تهیه بسته های ورزشی برای روستاهای محروم، تجهیز نمازخانه های کلاسی، توسعه ی پژوهشسراهای دانش آموزی و توسعه ی پژوهشسراهای روستایی از اقدامات صورت گرفته در این راستا برشمرد.

پاشایی بیان داشت: از زمان تشکیل دولت یازدهم 9 جلسه ی قطب یک کشور در استان های مختلف با موضوعات ارتقاء کمی و کیفی آموزش و پرورش، مدیریت نیروی انسانی، آسیب شناسی تدریس مدیران و معاونان، چگونگی جذب معلمان پیش دبستانی، تجلیل معلمان، راهکارهای سند تحول بنیادین، راهکارهای جذب مشارکت های ارگان ها، پیشنهادهای ساز و کارهایی اجرا،بررسی قانون ششم توسعه و مسائل و مشکلات جاری، تمرکززدایی و احصاء چالش ها و موانع پیش روی بی سوادی تشکیل شده است.

مسئول دستگاه تعلیم و تربیت آذربایجان شرقی اظهار داشت: شناسایی، جذب، آموزش و نگهداشت در جهت توسعه ی عدالت آموزشی و ایجاد فرصت های برابر آموزشی با تاکید بر مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته از اهداف مهم قطب یک کشوری بوده است.

وی اذعان داشت: توانمندسازی علمی و حرفه ای معلمان با شیوه های خودآموزی، دگرآموزی و هم آموزی به صورت جدی در استان های قطب یک کشوری صورت گرفته است.

به اشتراک بگذارید :