27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۱۴ ۰۹:۰۲:۵۲
کد مطلب:  VzVUrAei
معاون آموزش متوسطه اداره كل آموزش و پرورش شهرستان های استان در جمع معاونین آموزش متوسطه مناطق تابعه:
سند تحول و راهكار های آموزشی ارائه شده در آن باید مبنایی برای برنامه ریزان آموزشی است

نشست هم اندیشی معاونین آموزشی مناطق 21 گانۀ شهرستان های استان تهران با حضور معاون آموزش متوسطۀ اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به میزبانی رودهن برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، میررضا شفیع پور، معاون آموزش متوسطۀ اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در جمع معاونین آموزش متوسطه مناطق 21 گانه ضمن تاكید بر اهداف و راهكار های ارائه شده در سند تحول آموزش و پرورش، گفت: سند تحول آموزش و پرورش باید مبنای آموزش باشد و نیاز به تغییر نگاه معلم، دانش آموز و اولیاء جهت ایجاد تحول در مدارس ضروری است.

وی افزود: توجه به شایستگی های پایه دانش آموزان و حركت در جهت پرورش استعداد های آنها، ارزشیابی شایستگی محور و دستیابی به شایستگی های ویژه كه نیاز مبرم جامعه نیز می باشد، به دنبال خواهد داشت.

شفیع پور ضمن تأكید به موضوع هایی مانند اجرای مناسب و كیفی هدایت تحصیلی و جذب منابع انسانی، توسعه متوازن و برنامه ریزی بهینه در آموزشهای فنی و حرفه ای را یكی از شاخصهای دستیابی به اقتصاد مقاومتی و اقتصاد دانش بنیان دانسته و افزود: با معرفی رشته های مختلف و هدایت تحصیلی علمی توسط مشاوران كارآزموده به دانش آموز، می توان راه را برای ادامه تحصیل موفق و كسب شغل آینده با توجه به استعدادها هموار نمود.

شفیع پور اظهار امیدواری كرد: با توجه به شاخصهای آموزش سازمانهای بین المللی مانند یونسكو  و آزمون های استانداردی مانند تیمز، آموزش و پرورش از لحاظ كمی در جایگاه مناسب و در رده  كشور های در حال توسعه در آموزش متوسطه قرار گرفته است و نیاز توجه به كیفیت بخشی آموزشی جهت دستیابی به توسعه پایدار و شاخصهای بین المللی آموزش احساس می گردد.

 شفیع پور در پایان ضمن جمع بندی مطالب و مسائل جاری حوزه آموزش متوسطه، به بحث و تبادل نظر با معاونین مناطق پرداخت و در حاشیه این نشست از تعدادی از معاونین سابق مناطق تقدیر به عمل آمد.

به اشتراک بگذارید :