26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۱۰ ۰۸:۱۹:۱۵
کد مطلب:  EvJficfT
وزير آموزش وپرورش در پيامي به مناسبت برگزاري جشنواره‌ ملي كتاب اولياومربيان:
كتاب از ابزارهاي موثر توسعه فرهنگي است/ اهداف عالي آموزش و پرورش در سايه مشاركت اوليا و مربيان محقق مي شود

وزيرآموزش وپرورش در پيامي به مناسبت برگزاري جشنواره‌ ملي كتاب اولياومربيان، با بيان اينكه كتاب از ابزارهاي موثر توسعه فرهنگي است، گفت: اهداف عالي آموزش و پرورش در سايه مشاركت اوليا و مربيان محقق مي شود.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش، در متن پيام دكتر فخرالدين دانش آشتياني آمده است:

 

به نام خداوند بخشاينده‌ مهربان

عرصه تعليم‌وتربيت مهم ترين زير ساخت تعالي وپيشرفت جامعه وبستر ارتقا سرمايه‌ انساني شايسته براي كشور در عرصه هاي مختلف است، درمتن سند تحول بنيادين نيز از اين نهاد به عنوان متولي فرآيندهاي مربوط به تعليم وتربيت در همه ساحت‌هاي آن، قوام بخش فرهنگ عمومي و تعالي بخش جامعه اسلامي با مشاركت خانواده، نهادها و سازمان‌هاي دولتي و غيردولتي ياد شده است و دستيابي به اهداف عالي آموزش‌وپرورش جز با مشاركت اولياومربيان آگاه و استفاده بهينه از دانش و تجربه نخبگان و پيشكسوتان آموزش‌وپرورش ممكن نيست. بالندگي معنوي، اخلاقي و آموزشي دانش‌آموزان در همه‌ مراحل رشد در سايه ارتقا آموزه‌هاي والدين، گسترش فرهنگ تفكر و مطالعه در نهاد خانواده، تعامل اثر بخش با مراكز فرهنگي، تربيتي، علمي، دانشگاهي متناسب با تحولات علمي و نيازهاي جديد خانواده ممكن است.

 

مسير توسعه از پيشرفت فرهنگي مي گذرد و ارتقا فرهنگي جامعه نيز با ارتقا آگاهي، دانش، معرفت و فضيلت افراد آن جامعه ميسر مي شود. بي شك  يكي از ابزارهاي مؤثر در توسعه فرهنگي "كتاب" است، و استفاده مناسب از ظرفيت هاي آن، مي‌تواند يكي از كوشش‌هاي اساسي در انتقال مفاهيم علمي و تجربيات ارزنده در مسير تعليم وتربيت باشد. حمايت‌هاي مادي و معنوي از كتاب‌هاي موفق در حوزه پرورش فرزندان و نوآوري‌هاي تربيتي، مستندسازي يافته‌هاي پژوهشي، ايجاد بانك اطلاعاتي فعال و كارآمد با جلب مشاركت دانشگاه‌ها، نويسندگان و موسسات انتشاراتي برتر و برقراري ارتباط سازمان يافته مراكز علمي پژ‍وهشي با نظام تعليم و تربيت موجب خواهد شد كه آموزه‌هاي مورد نياز والدين براي تربيت فرزنداني در طراز جمهوري اسلامي ايران  فراهم گردد .

 

از اين روي اولين جشنوارة  ملي كتاب اولياومربيان فرصتي براي شناسايي ومعرفي كتاب‌هاي تخصصي در حوزة خانواده و مسائل مربوط به اين نهاد مؤثر و حمايت از كتب و آثار علمي و فاخر در حوزه آموزه هاي مورد نياز پدران و مادران است. شايسته است همه بخش‌هاي گسترده خانواده بزرگ تعليم و تربيت كشورمان ازاين نهال نورسته از بطن نظام آموزش‌وپرورش كشور، حمايت كنند.

 

اين‌جانب ضمن ارج نهادن به تلاش كليه دست‌اندركاران، اميد دارم برگزاري اين رويداد ارزشمند فرهنگي گامي مؤثر در ارتقا آگاهي ها وآموزه هاي والدين براي تعامل سازنده نهاد خانواده با آموزش وپرورش از طريق انجمن‌هاي اوليا ومربيان باشد

به اشتراک بگذارید :