22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۰۹ ۱۱:۵۵:۰۰
کد مطلب:  BXThT2Cp
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران:
سواد آموزی در تغییر نگرش افراد نقش مؤثر و اساسی دارد

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در بازدید از منطقۀ دماوند، گفت: سواد آموزی تغییر نگرش افراد نقش مؤثر و اساسی دارد.

به گزارش ادارۀ اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، سعید شهریاری، معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران و هیئت همراه از مدارس شهرستان دماوند بازدید کردند.

وی و هیأت همراه پس از بازدید از هنرستان زینبیه و دبیرستان احمد ابراهیمی در جلسه شورای معاونین این مدیریت حضور یافته و ضمن تبریک انتصاب مهرداد پورفتحی به مدیریت آموزش و پرورش شهرستان دماوند، از زحمات کارشناس نهضت سوادآموزی شهرستان تقدیر و تشکر کرد.

شهریاری پویایی مدارس و نوع  تعامل کارکنان آن و مدیر آموزش و پرورش را حاکی از روابط مناسب و مدیریت قوی در شهرستان دانسته و با اشاره به سواد و نقش آن در زندگی اظهار داشت: در همه کشورها تلاش بر تربیت  شهروند جهانی است، هر کشوری که در این زمینه موفق عمل کند، سهم  بیشتری از دنیا و منابع آن کسب خواهد کرد.

وی افزود: با توجه به آمار ده میلیون بیسواد در سرشماری  سال 90، دولت ستاد پشتیبانی سوادآموزی را در جهت کاهش نرخ بیسوادی  در سال 92 تشکیل داد.

شهریاری خاطر نشان کرد: مطابق نتایج تحقیقات یونسکو در سال 2015، آموزش ابتدایی سوادآموزی،  با افزایش امید به زندگی، سبب کاهش فقر، رونق بهداشت و کاهش مرگ و میر می شود .

این مقام مسئول تصریح کرد: علاوه بر آموزش های ابتدایی باید بدنبال آموزش مهارتهای شهروندی مانند: مهارتهای ارتباط و تعامل موثر، دفاع از حقوق خود، آشنایی با حقوق شهروندی  به افراد بزرگسال باشیم .

معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، با بیان انواع بیسوادی، از قبیل بیسوادی فرهنگی، رسانه ای، سیاسی، و... نرخ بیسوادی  را در توسعه کشورها وتعیین جایگاه سیاسی در  جوامع جهانی موثر قلمداد کرده و تأکید کرد: سواد، علاوه بر رفع نیازهای اولیه در افراد سبب تغییر نگرش می شود، در حقیقت سواد تسهیل کننده است.

به اشتراک بگذارید :